SPORT

Rok szkolny 2018/2019


Sport w naszej szkole


Od początku roku szkolnego 2018/2019 Nasi uczniowie zaznaczają swoją obecność na wszelkiego rodzaju zawodach sportowych.
I tak w dniu 8 października w Rogoźnickim Parku odbyły się drużynowe sztafetowe biegi przełajowe, w kategorii Szkół Podstawowych rocznik 2003-2005 oraz rocznik 2006 i młodsi. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Rocznik 2003-2005 dziewczęta: Wiktoria Dziura, Julia Olejnik, Oliwia Plaminiak, Anna Kulawik, Magdalena Brembor, Aleksandra Hartabus, Paulina Tomanek rez.
Rocznik 2003-2005 chłopcy: Jakub Michlik, Miłosz Nieborowski, Patryk Kos, Jakub Wadowski, Dominik Grochowski, Grzegorz Korczak.
Rocznik 2006 i młodsi chłopcy: Tomasz Zydek, Piotr Kuliński, Mateusz Ciszewski, Mateusz Rak, Tomasz Pytlik, Mateusz Kajdas.

Wszyscy wiemy, że nie wynik jest najważniejszy, a fakt uczestnictwa i dobra zabawa, ale dziewczyny z rocznika 2005 pokazały charakter i jako jedyne w tym dniu stanęły na „pudle” zajmując bardzo dobre II miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że przegrały jedynie z gimnazjalistkami. Do wiadomości wszystkich uczniów oraz rodziców należy tutaj podać informację, że w roku szkolnym 2018/2019 klasy VII i VIII we wszystkich zawodach rywalizować będzie z ostatnią III klasą gimnazjum.
W dniu 23 października odbyły się Międzygminne zawody szachowe. Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa z Rogoźnika. Rywalizacja odbyła się tylko pomiędzy trzema szkołami: z Rogoźnika, Siemoni i Dobieszowic. Do dalszego etapu rozgrywek (szczebel zawodów powiatowych, które odbędą się 25 października w Wojkowicach Kościelnych) awansowały szkoły z Dobieszowic – bezapelacyjne miejsce I i z Rogoźnika – miejsce II. Zwycięska drużyna grała w składzie: Kamila Drozd, Michał Satława, Michał Ziemba i Maciej Nerczyński.

W Powiecie nie było już tak łatwo i ostatecznie Nasza drużyna w niezmienionym składzie zajęła IV miejsce na sześć drużyn. Na uwagę jednak zasługuje fakt, że „ miejsce na pudle” było bliziutko, gdyż brakło jedynie jednego zwycięstwa (jednego dużego punktu drużyny) do pełni szczęścia i zajęcia trzeciego miejsca.


W listopadzie, na terenie naszej szkoły zostały rozegrane mecze żeńskich drużyn piłkarskich U-8 i U-10, w ramach eliminacji do Finału Wojewódzkiego turnieju o Puchar Tymbarku. Po zaciętych meczach do finału wojewódzkiego awansował jeden zespół szkolny i dwa klubowe z Diamond Academy. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że dziewczyny z drużyn klubowych, na co dzień trenującą w Diamond Academy i wszystkie są z naszej szkoły.

Gratulujemy i czekamy na sukces w finale wojewódzkim, który odbędzie się na przełomie marzec/kwiecień na Stadionie Śląskim.

Rok 2018 zakończyliśmy miłym i sportowym akcentem. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny licznie, bo w grupie prawie 50-cio osobowej udali się w dniu 28.12.2018r. do Częstochowy na spotkanie z Kubą Błaszczykowskim i jego przyjaciółmi. Największą niespodzianką było przybycie na turniej samego Roberta Kubicy. Całkowity dochód z biletów-cegiełek na wydarzenie przekazany zostanie na potrzeby podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”, której założycielem jest sam piłkarz, a głównym celem jest pomoc chorym dzieciom poprzez finansowanie leczenia, zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz innych środków potrzebnych w ich trudnej sytuacji zdrowotnej. Fundacja pomaga także w realizacji marzeń dzieci i młodzieży będących w trudnej sytuacji materialnej i ma na swoim koncie wsparcie wielu osób, którym pomogła rozwinąć swoje pasje i zainteresowania. Cieszymy się, że i my mogliśmy uczestniczyć w tego typu imprezie sportowej oraz dołożyć kilkadziesiąt cegiełek.

Opiekunami wycieczki byli: ze szkoły nauczyciel wychowania fizycznego pan Robert Jakóbczyk oraz trener z Diamond Academy pan Rafał Lisocki.


W dniu 13 i 14 grudnia w Siemonii odbyły się Międzygminne zawody w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Nasi uczniowie startują w roczniku 2006 i młodsi (kl.IV-VI) oraz rocznik 2005 i starsi (kl. VII, VIII oraz III Gimnazjum).

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z rocznika 2005 i starsi.
Dziewczęta: Chłopcy: Monika Konas, Jakub Michlik, Anna Kulawik, Paweł Malinowski, Julia Zając.

Grzegorz Korczak.
Natomiast z rocznika 2006 i młodsi: Michał Satława oraz Tomasz Pytlik.
Mamy zapewniony udział w powiatowych zawodach w tenisie stołowym!

Do udziału w Powiatowych Zawodach w Tenisie Stołowym zakwalifikowały się wszystkie drużyny zajmując II miejsca w zawodach międzygminnych! W powiecie grupa starsza zarówno dziewcząt jak i chłopców, nie błysnęła i ostatecznie obie drużyny zajęły V miejsce.

Z dobrej strony pokazali się natomiast uczniowie klasy VI, którzy awansowali do dalszej fazy rozgrywek tj. zawodów rejonowych. Czekamy na udany występ i gratulujemy sukcesu.

Wszystkim sportowcom dziękujemy za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły!
Rok szkolny 2017/2018


„Szach-mat”- to nazwa turnieju szachowego rozgrywanego w Sączowie.

W dniu 16.03.2018r. w Sączowie odbył się II Sączowski Turniej Szachowy „Szach-mat”, w którym wzięli udział szachiści z naszej szkoły. Szachiści przez duże „SZ”, ponieważ nie mieli sobie równych. Indywidualnie zajęli pierwsze i drugie miejsce, a w klasyfikacji drużynowej bezapelacyjnie miejsce pierwsze! Skład naszej „złotej drużyny” to: Maja Frączek, Hanna Borkowska, Martin Gubała, Wojciech Kukuła – grupa młodsza oraz grupa starsza w składzie Mistrz Michał Satława, v-ce mistrz Maciej Nerczyński, 9 miejsce Michał Ziemba i 18 miejsce Patryk Kos. Wszystkich startujących uczestników było 46. Smaczku dodało zwycięstwo Macieja Nerczyńskiego z zawodnikiem z Rogoźnika, który legitymuje się IV kategorią szachową. Niestety Maciej w rundzie 7 nie ustrzegł się porażki z naszym mistrzem Michałem i ostatecznie z jedną przegraną zajął miejsce drugie. Nasz mistrz jedynie zremisował jedną z siedmiu partii.
W szkole od stycznia odbywają się SKSy z szachów, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów. Można sprawdzić swój poziom gry z wszystkimi reprezentantami naszej szkoły, którzy uczestniczą w tych zajęciach. Każdy może zostać mistrzem!


Piłkarskie granie!

W dniach 4,5 i 6 kwietnia nasze żeńskie drużyny brały udział w XVIII finale wojewódzkim o Puchar Tymbarku. Niestety, ale każdej z drużyn nie udało się wyjść z grupy. Grupy były bardzo mocne, z zespołami Katowic i Częstochowy na czele. No cóż! Może za rok się uda?
W dniu 16 kwietnia na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego po raz pierwszy w historii szkoły odbyły się I Międzygminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt rocznik 2005 i młodsze. Do turnieju przystąpiło 6 szkół, które zostały podzielone na dwie grupy. Do półfinałów awansowały dwie pierwsze drużyny z grupy A (SP Bobrowniki, SP nr 1 Wojkowice) i z grupy B (ZSP Dobieszowice, SP nr 3 Wojkowice)

Grupa A Grupa B
ZSP Sączów ZSP Dobieszowice
SP Bobrowniki SP Siemonia
SP nr 3 Wojkowice SP nr 1 Wojkowice

Tego dnia dziewczyny z Dobieszowic były poza zasięgiem swoich rywalek wygrywając wszystkie swoje mecze i strzelając swoim przeciwniczkom 25 bramek przy tym nie tracąc ani jednej bramki! Mecz o pierwsze miejsce grały zespoły ZSP Dobieszowice i SP nr 3 Wojkowice, a zakończył się zwycięstwem tych pierwszych 7:0. Natomiast mecz o miejsce trzecie grały dziewczyny z Bobrownik i SP nr 1 Wojkowice, a zakończył się wynikiem 2:0 dla tych pierwszych. Do dalszego etapu gier awansowały pierwsze dwa zespoły tj. z Dobieszowic i SP nr 3 Wojkowic. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej fazie rozgrywek. Dziewczyny z Dobieszowic grały w składzie: Oliwia Zając, Magdalena Brembor, Lena Krawczyk, Daria Dulik, Anna Dróżdż, Oliwia Plaminiak, Paulina Tomanek, Aleksandra Hartabus, Anna Jaroń i Wiktoria Dziura. Ta ostatnia została wybrana najlepszą zawodniczką strzelając rywalkom 14 bramek.
Organizatorem turnieju była Szkoła z Dobieszowic wraz z Diamond Football Academy, która to ufundowała puchary dla pierwszych trzech drużyn, dyplomy dla wszystkich i pamiątkowe statuetki dla sędziego zawodów- pana Krzysztofa Bąbika , najlepszej zawodniczki- Wiktorii Dziura z ZSP w Dobieszowicach oraz najlepszej bramkarki turnieju, którą została Oliwia Nowak z SP nr 3 Wojkowice.

Skład naszego zespołu to: Magdalena Brembor, Oliwia Zając, Lena Krawczyk, Daria Dulik, Anna Dróżdż, Oliwia Plaminiak, Paulina Tomanek, Anna Jaroń, Aleksandra Hartabus, Wiktoria Dziura. Opiekunem zwycięskiej drużyny z Dobieszowic jest pan Robert Jakóbczyk.
Dzień później tj. 17 kwietnia również chłopcy rywalizowali o prawo gry w zawodach powiatowych. Niestety nie udała im się ta sztuka bo ostatecznie zajęli 4 miejsce. Opiekunem grupy chłopców jest pan Adam Zbroszczyk.


„Strzelania” c.d.

Mamy na myśli udział dziewczyn w Powiatowych zawodach z minipiłki nożnej. Otóż po raz kolejny nie znalazł się zespół, który by zwyciężył z naszą szkolną drużyną. W zawodach udział brały drużyny ze Sławkowa, Czeladzi, Będzina i Wojkowic. Nasze dziewczyny kolejno rozprawiły się z rówieśniczkami ze Sławkowa 2:1, Wojkowic 4:0, Będzina 4:0 i Czeladzi 3:3. Bramki w turnieju strzelały: Wiktoria Dziura 6 bramek, Daria Dulik 4, Wiktoria Wyszyńska 2 i Ania Dróżdż 1.
Brawo! Brawo!! Brawo!!!

Czekamy na więcej! Kolejny etap to zawody rejonowe, które odbędą się już w maju.


Bezkonkurencyjne!!! Mowa o naszej szkolnej drużynie piłkarskiej dziewczyn.

W dniu 23.05.2018 na obiektach sportowych Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej odbyły się rejonowe zawody sportowe w minipiłce nożnej dziewczyn, które jednocześnie były „przepustką” do półfinałów wojewódzkich!
I tym razem Nasze dziewczęta okazały się poza zasięgiem rywalek, wygrywając z dwoma silnymi zespołami z Dąbrowy Górniczej. Pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną 3:2 (bramki Daria Dulik-1oraz Anna Dróżdż-2). Mecz finałowy dziewczyny wygrały po bardzo zaciętej i emocjonującej grze tylko 1:0. Piękną bramkę (z rzutu wolnego), decydującą o zwycięstwie strzeliła, niezawodna w tym dniu Daria Dulik.
Skład naszego zespołu to: Magdalena Brembor, Daria Dulik, Anna Dróżdż, Oliwia Plaminiak, Paulina Tomanek, Anna Jaroń, Aleksandra Hartabus, Wiktoria Dziura, Anna Kulawik. Opiekunem zwycięskiej drużyny z Dobieszowic jest pan Robert Jakóbczyk.


Dziewczyny piszą nową, a zarazem piękną kartę w historii szkoły!!!

28 maja 2018 w Sosnowcu odbyły się półfinały wojewódzkie w minipiłce nożnej dziewcząt. Poziom na tym szczeblu zawodów jest już bardzo wysoki. W półfinale zameldowały się drużyny z Sosnowca, Częstochowy, Zawiercia i Dobieszowic. W wyniku losowania pierwszy mecz dziewczyny zagrały z rówieśniczkami z Zawiercia. Regulaminowy czas nie wyłonił zwycięzcy. O tym kto zagra w finale zadecydowały rzuty karne. Niestety nie udało się nam pokonać w karnych, naszych rywalek i w finale zagrały zespoły z Sosnowca i z Zawiercia. Pierwsze miejsce zajął zespół z Sosnowca, minimalnie wygrywając 2:1. Dla nas pozostał na otarcie łez jedynie mecz o 3 miejsce z zespołem z Częstochowy. Nasze dziewczyny zarówno w pierwszym jak i drugim meczu pokazały, że nie znalazły się tam przypadkowo. Zwycięstwo 2:0 i ostatecznie 3 miejsce w półfinałach wojewódzkich to wielkie osiągnięcie drużyny z Dobieszowic, gdyż dotychczas nie udało się to żadnej szkolnej drużynie z gminy. Na uwagę zasługuje również fakt, że jesteśmy zespołem, który w drodze do półfinałów wojewódzkich, nie przegrał żadnego meczu, a prawo gry w finale, przegrał pechowo w rzutach karnych! Miejmy nadzieję, że sukces drużyny szkolnej przełoży się na jeszcze większe zainteresowanie tą dyscypliną sportową oraz na jeszcze lepsze wyniki sportowe w przyszłości.
Skład naszego zespołu to: Magdalena Brembor, Daria Dulik, Anna Dróżdż, Oliwia Plaminiak, Paulina Tomanek, Anna Jaroń, Aleksandra Hartabus, Wiktoria Dziura, Anna Kulawik. W meczach na szczeblu międzygminnym swój udział miały również Oliwia Zając oraz Lena Krawczyk. Opiekunem szkolnej drużyny z Dobieszowic jest pan Robert Jakóbczyk.


Sport w naszej szkole

Od początku roku szkolnego 2017/2018 Nasi uczniowie zaznaczali swoją obecność na wszelkiego rodzaju zawodach sportowych z mniejszymi bądź większymi sukcesami, choć wszyscy doskonale wiemy, że nie tylko o wynik chodzi, lecz o sam fakt uczestnictwa i godne reprezentowanie Naszej Szkoły.


lekkoatletyka
16 września uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w Gminnym Biegu, który odbył się w Parku w Rogoźniku. Na podium stanęli: Anna Kulawik - III miejsce, Wojciech Pawłow II miejsce (grupa starsza) oraz Hania Wadowska i Dawid Kajdas (grupa młodsza) oboje III miejsce. Pozostałym uczestnikom gratulujemy dobiegnięcia do mety i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal za uczestnictwo.

Po raz kolejny uczniowie-strażacy z naszej szkoły, wystartowali w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w dniu 16 września na stadionie „Orła” Bobrowniki. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny, jedną dziewcząt i jedną chłopców. Obie awansowały kolejnego etapu zawodów tj: zawodów powiatowych.

Kolejny etap zawodów to już Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, które odbyły się 24 września 2017r na stadionie „Orła” Bobrowniki.
Na starcie stanęło 5 drużyn dziewcząt z całego powiatu, a nasz zespół zajął rewelacyjne II miejsce!. Jest to duży sukces dziewczyn, gdyż sekcja strażacka dziewcząt istnieje w naszej szkole dopiero od tego roku i gdyby nie drobne błędy za które drużyna otrzymała punkty karne, to dziewczęta byłyby pierwsze!!!
Skład drużyny strażackiej to: dowódca Jagoda Pawłow oraz Hania Wadowska, Kamila Drozd, Lena Krawczyk, Wiktoria Dziura, Wiktoria Wyszyńska, Oliwia Zając, Aleksandra Hartabus, Daria Dulik i Julia Drozd (absolwentka).
Również chłopcy w w/w zawodach wzięli udział i oni również zajęli bardzo dobre IV miejsce na 9 startujących drużyn.
Skład drużyny strażackiej chłopców: dowódca Mateusz Pawłowski, Patryk Kos, Patryk Maciejewski, Mariusz Drozd, Wojciech Pawłow, Dominik Grochowski, Miłosz Nieborowski,
Na uwagę zasługuje fakt, że zarówno dziewczęta jak i chłopcy rywalizowali z dużo starszymi od siebie, gdyż w szeregach drużyn przeciwnych byli również uczniowie szkół gimnazjalnych.
Opiekunem grupy z ramienia szkoły jest pan Robert Jakóbczyk, natomiast z ramienia OSP druhna Dobrochna Kocot.

Biegania ciąg dalszy!

4 października Nasze dziewczęta w składzie: Anna Dróżdż, Aleksandra Hartabus, Wiktoria Dziura, Wiktoria Wyszyńska, Julia Olejnik i Anna Kulawik uczestniczyły w Międzygminnych Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Parku przy amfiteatrze w Rogoźniku. Zajęły I miejsce i awansowały do dalszego etapu zawodów tj. Rejonowych a zarazem Powiatowych Sztafetowych Biegów Przełajowych, które odbędą się 10 października w Dąbrowie Górniczej. Trzymamy kciuki za Nasze dziewczyny!
Również chłopcy pokazali się z dobrej strony, gdyż w w/w zawodach zajęli III miejsce. Skład drużyny chłopców to: Michał Satława, Tomasz Pytlik, Mateusz Rak, Grzegorz Korczak, Patryk Kos i Mateusz Pawłowski.
Powiatowe a zarazem Rejonowe Sztafetowe Biegi Przełajowe odbyły się w dniu 10.10.2017r. w Dąbrowie Górniczej „Park Zielona”. Nasze dziewczyny w niezmienionym składzie: Anna Dróżdż, Aleksandra Hartabus, Wiktoria Dziura, Wiktoria Wyszyńska, Julia Olejnik i Anna Kulawik zajęły bardzo dobre II miejsce w Powiecie i IV w Rejonie.
Gratulacje!!!
16 października 2017r. w Wojkowicach Kościelnych za szachownicami zasiedli nasi młodzi szachiści, którzy wzięli udział w powiatowych drużynowych zawodach szachowych. Po zaciętych partiach (przegrywając mecz o III miejsce jedynie 1pkt!) zajęli oni w klasyfikacji końcowej IV miejsce na 7 startujących ekip. Biorąc pod uwagę fakt, że w drużynach z miejsc 1-3, w których to składach byli zawodnicy i zawodniczki z tytułami Mistrza Polski i Mistrza Województwa Śląskiego oraz szachowymi klasami sportowymi, występ naszych szachistów należy uznać za bardzo udany.Rok 2017 zakończyliśmy miłym i sportowym akcentem. Uczniowie naszej szkoły licznie, bo w grupie prawie 50-cio osobowej udali się do Częstochowy na spotkanie z Kubą Błaszczykowskim.

Kamil Wilczek, Jerzy Brzęczek, Marcin Wasilewski, Paweł Małaszyński, Paweł Zagumny i Szymon Majewski – to tylko niektóre gwiazdy, które zagrały 29 grudnia w drugiej edycji „Świątecznego Grania z Kubą” w Hali Sportowej Częstochowa. Imprezę poprowadził sam Marcin Daniec. Całkowity dochód z cegiełek-biletów wstępu przekazany zostanie na potrzeby podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”, której założycielem jest sam piłkarz. Głównym celem Fundacji jest pomoc chorym dzieciom poprzez finansowanie leczenia, zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz innych niezbędnych środków. Fundacja pomaga także w realizacji marzeń dzieci i młodzieży, będących w trudnej sytuacji materialnej. Ma na swoim koncie wsparcie wielu osób, którym pomogła rozwinąć swoje pasje i zainteresowania. Cieszymy się, że i my mogliśmy uczestniczyć w tego typu imprezie sportowej oraz dołożyć kilkadziesiąt cegiełek.

Opiekunami wycieczki byli nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły.

Rok 2018 to rok, w którym będzie się działo pod względem sportowym jeszcze więcej niż w roku ubiegłym.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT

W dniu 9 stycznia w naszej szkole odbyły się mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym dziewcząt z kl. IV-VII.

Do turnieju zgłosiło się 15 zawodniczek. Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie, a wszystkie mecze były bardzo zacięte i wyrównane.

Klasyfikacja końcowa:
1. Monika Kornas kl. VII
2. Anna Kulawik kl. VII
3. Wiktoria Dziura kl. VI
4. Julia Zając kl. VII
5. Oliwia Majcher kl. VII
6. Anna Dróżdż kl. V

W dniu 11 stycznia na terenie naszej szkoły odbyły się Międzygminne zawody w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z rocznika 2005 i młodsi.
Wiktoria Dziura
Michał Satława
Anna Kulawik
Patryk Kos
Anna Jaroń
Grzegorz Korczak

Mamy zapewniony udział w powiatowych zawodach w tenisie stołowym!

Do udziału w Powiatowych Zawodach w Tenisie Stołowym zakwalifikowały się obie drużyny tj. drużyna dziewcząt, która zajęła I miejsce w zawodach międzygminnych oraz drużyna chłopców, zajmując miejsce II.

Kulturalne kibicowanie po raz kolejny!

Wcześniej wspominaliśmy, że w grudniu uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Częstochowy, aby kibicować podczas turnieju organizowanego przez Kubę Błaszczykowskiego.
14 stycznia natomiast, dość liczna grupa z naszej szkoły głośno dopingowała dziewczyny podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu do lat 18. Turniej ten odbył się w Tychach, a wyjazd zorganizowała Diamond Football Academy, która od października ściśle współpracuje z naszą szkołą. Po zakończeniu turnieju uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia ze świeżo upieczonymi mistrzyniami futsalu drużyny „Wandy” Kraków.

Opiekunami wycieczki byli trenerzy z Diamond Football Academy.

Tenisa stołowego ciąg dalszy!

W dniu 20 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Czeladzi odbyły się Powiatowe Zawody w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Oba nasze zespoły zaprezentowały się bardzo dobrze. Chłopcy zajęli IV miejsce, a dziewczęta zajmując III miejsce, awansowały do Zawodów Rejonowych, które odbyły się 1 marca. Awans do Zawodów Rejonowych to bardzo duże osiągnięcie. Stąd już jest o krok do finałów wojewódzkich, ale awans uzyskuje tylko jedna drużyna.
I tu poprzeczka została postawiona wysoko, aczkolwiek niedosyt pozostał, ponieważ na pięć startujących ekip, nasze pingpongistki zajęły miejsce czwarte. A miejsce trzecie było w zasięgu dziewczyn!

Krótka przygoda z siatkówką.

W dniu 2 marca byliśmy gospodarzami międzygminnych zawodów w mini piłce siatkowej dziewcząt. Jak się okazało byliśmy bardzo gościnni i ostatecznie zajęliśmy czwarte miejsce. Bezkonkurencyjne w tym dniu okazały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach, które wygrały wszystkie swoje spotkania. Mimo ostatniego miejsca, kibicom mogły się podobać mecze naszych dziewczyn, ponieważ zarówno mecz z SP Wojkowice oraz ZSP Sączów przegrały w trzecim-decydującym secie! Do dalszej fazy rozgrywek awansowały dwa zespoły tj. z SP Bobrowniki oraz SP Wojkowice. Gratulujemy tym zespołom awansu.

Wszystkim sportowcom dziękujemy za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły!Rok szkolny 2016/2017

"UMIEM PŁYWAĆ"

Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I – III w całej Polsce. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania.

Główne cele programu:
• upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,
• nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
• profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,
• zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez skierowaną do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych,
• efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie),
• wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie programem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie ma pływalni,
• edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

Zajęcia sportowe realizowane w ramach programu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwość rozwijania i podnoszenie sprawności fizycznej. Uczestnictwo w programie wpłynie także na zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Należy podkreślić, że dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej.
Nasza szkoła tak jak i pozostałe szkoły z całej gminy przystąpiła do projektu „Umiem pływać”. Zgodnie z założeniami tego projektu, uczniowie klas II i III od 2 marca wyjeżdżają na basen do Tarnowskich Gór. Zajęcia te odbywają się co czwartek. Tam pod okiem instruktorów nauki pływania, uczniowie zostali podzieleni pod względem umiejętności pływackich na trzy 15-to osobowe grupy. Każda grupa ma zajęcia ze swoim instruktorem pływania. Jest to wspaniała inicjatywa, gdyż oprócz nabywania umiejętności pływackich dzieci uczą się samodzielności, współpracy w grupie oraz dyscypliny, która jest niewątpliwie potrzebna podczas tego typu zajęć grupowych. Zajęcia te mają formę zabawową co dodatkowo uatrakcyjnia zajęcia na basenie.
Opiekunami grupy ze szkoły są nauczyciele wychowania fizycznego p. Robert Jakóbczyk i p. Adam Zbroszczyk oraz p. Magdalena Bednarczyk.


SZACHOWE MISTRZOSTWA GMINY

14 marca 2017r. za szachownicami zasiedli nasi szachiści, którzy liczną wystąpili w I Sączowskim Turnieju Szachowym „Szach-Mat”. Turniej rangi gminnego, odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sączowie.
Mistrzem gminy został Michał Satława, a pozostali uczestnicy uplasowali się na wysokich lokatach co zaowocowało II miejscem w klasyfikacji drużynowej. Należy tu podkreślić, że o mistrzostwie drużynowym zadecydowało 0,5pkt.
Wyniki klasyfikacji generalnej: Michał Satława (1 miejsce), Maciej Nerczyński (7miejsce), Michał Ziemba (9 miejsce), Mateusz Rak (16 miejsce), Patryk Kos (36 miejsce) - grupa starsza oraz Tomasz Zydek (8 miejsce), Mateusz Kajdas ( 19 miejsce), Piotr Kulik (28 miejsce), ( 33 miejsce) i Kamila Drozd ( 37 miejsce) - grupa młodsza.
Na uwagę zasługuje fakt, iż po raz pierwszy wystartował uczeń z I klasy Wojciech Kukuła , a Tomasz Zydek z 5 zwycięstwami zajął IV miejsce w swojej kategorii a VIII w klasyfikacji generalnej.

Opiekunem grupy był pan Robert Jakóbczyk.


O PUCHAR TYMBARKU

Niestety, nie udało się powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku (III miejsce w Finale Wojewódzkim) naszym żeńskim drużynom, które 27,28,29 marca reprezentowały Szkołę w tegorocznych rozgrywkach w piłkę nożną dziewcząt o Puchar Tymbarku. Mimo, że w finale mieliśmy 3 zespoły (kategoria U-8, U-10 i U-12) to żaden z nich nie znalazł się na „pudle”. Najbliżej sprawienia niespodzianki były dziewczęta U-12, które wygrały swoją grupę ( z SP nr 1 Rydułtowy 2:0 oraz z SP im. J. Pawła 2 w Żarnowcu 3:0 ) pechowo przegrały mecz ćwierćfinałowy z zespołem ze Sławkowa 1:0, tym samym pozbawiając się możliwości gry o wyższe miejsca. Zajęły miejsce 5-8, ale biorąc pod uwagę fakt, iż w finale znalazło się 19 drużyn to można uznać to za bardzo dobre miejsce. Skład drużyny U-12: Magdalena Brembor, Paulina Tomanek, Anna Jaroń, Julia Olejnik, Wiktoria Dziura, Anna Dróżdż, Wiktoria Wyszyńska, Anna Kulawik, Aleksandra Hartabus, Sonia Fiedor.
Również miejsce 5-8 zajęły dziewczęta w kategorii U-10, które grały w składzie: Kamila Drozd, Oliwia Zając, Milena Dec, Tatiana Mitas, Julia Frączek, Lena Krawczyk, Anna Małolepsza, Lena Mitas, Jagoda Związek i Hanna Wadowska. Dziewczęta po zaciętych meczach przegrały wszystkie swoje spotkania.
Do grup U-10 i U-12 dołączyły także dziewczęta z kategorii U-8, ponieważ i one zajęły 5 miejsce. A grały w składzie: Aleksandra Cielniaszek, Nadia Kurzela, Martyna Konik, Edyta Kulik, Emilia Szałkiewicz, Maja Frączek, Milena Mazur, Jagoda Pawłow, Weronika Kos.

Opiekunem wszystkich grup był pan Robert Jakóbczyk.

Dziękujemy wszystkim dziewczętom za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły w tegorocznych rozgrywkach o Puchar Tymbarku i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

Cieszymy się z obecności rodziców, którym serdeczne dziękujemy za kulturalny doping naszym drużynom U-10 i U-8.


Nasza duma i przyszłość

Mowa tu o naszej najmłodszej drużynie dziewcząt, która brała udział w XVII finale wojewódzkim w piłce nożnej o Puchar Tymbarku. Dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze, mimo iż przegrały trzy swoje mecze a jeden zremisowały. Tylko ten kto widział, to zaangażowanie i wolę walki, ten wie, że w dziewczętach tych dżemie potencjał, który z pewnością zaowocuje w kolejnych latach. Wszyscy dziękujemy za udział i rywalizację na najwyższym poziomie. Brawa dla wszystkich zawodniczek i czekamy na sukcesy w kolejnych latach. Dziewczęta te grały w składzie: Aleksandra Cielniaszek, Nadia Kurzela, Martyna Konik, Edyta Kulik, Emilia Szałkiewicz, Maja Frączek, Milena Mazur, Jagoda Pawłow, Weronika Kos.

Opiekunem grupy jest pan Robert Jakóbczyk.Sport w naszej szkole

Od początku roku szkolnego 2016/2017 Nasi uczniowie zaznaczali swoją obecność na wszelkiego rodzaju zawodach sportowych z mniejszymi bądź większymi sukcesami, choć wszyscy doskonale wiemy, że nie tylko o wynik chodzi, lecz o sam fakt uczestnictwa i godne reprezentowanie naszej szkoły.

We wrześniu uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w Gminnym Biegu na 5-tkę. Na podium stanęły: Aleksandra Hartabus - 3 miejsce (grupa starsza) oraz Tatiana Mitas (grupa młodsza) również 3 miejsce. Pozostałym uczestnikom gratulujemy dobiegnięcia do mety i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal za uczestnictwo.

27 września Nasze dziewczęta w składzie: Anna Dróżdż, Daria Dulik, Anna Jaroń, Aleksandra Hartabus, Wiktoria Dziura i Wiktoria Wyszyńska uczestniczyły w Międzygminnych Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Parku przy amfiteatrze w Rogoźniku. Zajęły 2 miejsce i awansowały do dalszego etapu zawodów. Niestety choroba kilku zawodniczek uniemożliwiła start w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Dąbrowie Górniczej. No cóż może za rok?


POWTÓRKA Z UBIEGŁEGO ROKU!!!

Tak jak w ubiegłych latach Nasi uczniowie zostali zgłoszeni do Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku. W tym roku szkolnym do finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany na wiosnę, awansowały wszystkie trzy zespoły dziewcząt. Nasze najmłodsze dziewczęta w kategorii U-8 reprezentować będą: Aleksandra Cielniaszek, Nadia Kurzela, Martyna Konik, Edyta Kulik, Emilia Szałkiewicz, Maja Frączek, Milena Mazur, Jagoda Pawłow, Weronika Kos.

Kategorię U-10 reprezentować będą: Kamila Drozd, Oliwia Zając, Milena Dec, Tatiana Mitas, Julia Frączek, Lena Krawczyk, Anna Małolepsza, Lena Mitas, Jagoda Związek i Hanna Wadowska.

Kategorię U-12 reprezentować będą: Magdalena Brembor, Paulina Tomanek, Anna Jaroń, Julia Olejnik, Wiktoria Dziura, Anna Dróżdż, Daria Dulik, Anna Kulawik, Aleksandra Hartabus, Magdalena Grzelak.

Po cichu liczymy na powtórzenie sukcesu sprzed roku gdzie najmłodsze dziewczęta zajęły III miejsce w województwie.

Poza tym w rozgrywkach udział wezmą reprezentacje U-8, U-10 i U-12 chłopców, ale oni muszą rozegrać swoje mecze, aby awansować do finału wojewódzkiego. Czy ta sztuka im się uda? Odpowiedź poznamy niebawem.Skład drużyny w kategorii chłopców:

Wojciech Pawłow, Jakub Pitas , Mateusz Pawłowski, Patryk Kos, Dominik Gochowski, Patryk Maciejewski, Mariusz Drozd oraz nasz tegoroczny absolwent Adrian Barcik

Natomiast drużynę dziewcząt reprezentowały:
Olivia Majcher oraz nasze absolwentki Wiktoria Kurzela, Oliwia Nawrot i Kinga Drozd.
SPORT W NASZEJ SZKOLE

PONIEDZIAŁEK
SKS DZIEWCZĄT KL.IV-VI 14.30-15.15 p. R. JAKÓBCZYK

ZAJĘCIA SPORT.-POŻ. KL. I-III 13.40-14.25 p. A. ZBROSZCZYK


ŚRODA
13.45-15.15 ZAJĘCIA SPORT.-POŻ. KL.IV-VI p. R. JAKÓBCZYK


CZWARTEK
13.40-14.25 SKS CHŁOPCY KL.IV-VI p. A. ZBROSZCZYK


PIĄTEK
12.45-13.30 SKS DZIEWCZĄT KL.I-III p. R. JAKÓBCZYK
SKS CHŁOPCÓW KL.I-III p. A. ZBROSZCZYK


SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH!!!Sport w naszej szkoleW dniu 7.10.2016 r. na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sączowie odbyły się uroczystości związane ze 100-ciem istnienia placówki.

Nasi uczniowie w składzie:

Olivia Majcher,
Anna Kulawik,
Wojciech Pawłow,
Anna Dróżdż,
Wiktora Dziura,
Patryk Kos,
Grzegorz Korczak
wzięli udział w olimpiadzie sportowej.

Olimpiada rozpoczęła się od konkursu wiedzy olimpijskiej, w którym brał udział Wojciech Pawłow w dalszej części Olimpiady nasi uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg w uzbrojeniu, wyścig rydwanów, rzuty do celu, balonowa bitwa, balonowa sztafeta, rzut piłką lekarską, skoki, tor przeszkód, wyścig płetwonurków, wyścig z miotłą, przeciąganie liny.

Z naszej grupy „Olimpijczyków” najlepiej reprezentował Patryk Kos, który w torze przeszkód zajął pierwsze miejsce.

Zwieńczeniem idei olimpijskiej łączącej wszystkich olimpijczyków był zaprezentowany przez wszystkich uczestników taniec belgijski: taniec jednoczy i zacieśnia więzi.

By pokazać zgromadzonym gościom ten szczytny przekaz nasi uczniowie długo przygotowywali się do prezentacji szlifując każdy krok, by wspólnie z drużynami innych szkół dać prawdziwy pokaz talentu.


Robert Jakóbczyk – nauczyciel wychowania fizycznego


I JUŻ ZA NAMI…


Na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo- Pożarnicze Drużyn Ochotniczych Pożarnych oraz Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zawody te zorganizowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Komenda Miejska PSP w Jastrzębiu Zdroju oraz Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa śląskiego.

Z naszego powiatu w zawodach brały udział dwie jednostki Straży Pożarnej: OSP Rogoźnik i OSP Dobieszowice. Jednostki wystawiły 4 drużyny: Dobieszowice po jednej w grupie A i B oraz jedną w grupie MŁODZIEŻOWĄ DRUŻYNĘ POŻARNICZA mieszaną CZYLI CHŁOPCY I DZIEWCZYNY Z NASZEJ SZKOŁY. Po całodniowych zmaganiach, zniecierpliwieni zawodnicy, a także dopingujące im rodziny poznały wyniki. I tak OSP Dobieszowice pod przewodnictwem Komendanta Gminnego Rafała Kocota, w kategorii mężczyzn w klasie "A" a także klasie „B” zajęło drugie miejsce! NASZA MŁODZIEŻÓWKA brała udział po raz pierwszy w tak trudnych zawodach i zajęła 17 miejsce na 35 drużyn.

4.09.2016, godzina 10.00, Bobrowniki, ul. Polna, stadion Orła Bobrowniki odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze i kolejny raz nasza MDP wzięła udział i tym razem druhny zajęły I miejsce, a nasi druhowie IV miejsce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.
Straż Straż Straż Straż Straż Straż

Rok szkolny 2015/2016

Sport w naszej szkole

Od początku roku szkolnego 2015/2016 Nasi milusińscy zaznaczali swoją obecność na wszelkiego rodzaju zawodach sportowych z mniejszymi bądź większymi sukcesami, choć wszyscy doskonale wiemy, że nie o wynik chodzi lecz sam fakt uczestnictwa.
We wrześniu wychowankowie naszej szkoły licznie wzięli udział w Gminnym Biegu na 5-tkę. Na „pudle” stanęli: Tomasz Pytlik - 1 miejsce, Anna Dróżdż – 2 miejsce oraz Natalia Gubała również 2 miejsce. Pozostałym uczestnikom gratulujemy dobiegnięcia do mety i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe medale za uczestnictwo.
W październiku Nasze dziewczęta w składzie: Natalia Gubała, Zuzanna Stypuła, Roksana Konik, Anna Kulawik, Oliwia Majcher, Oliwia Plaminiak uczestniczyły w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Będzinie. Zajęły 7 miejsce na 8 drużyn, ale jak wszyscy wiemy nie wynik jest najważniejszy, a fakt uczestnictwa i dobra zabawa.

Tak jak w ubiegłym roku szkolnym Nasi uczniowie wystartowali w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku. Nasze najmłodsze dziewczęta U-8 ponownie awansowały do finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany na wiosnę. Szkołę reprezentować będą: Julia Stodulska, Aleksandra Cielniaszek, Lena Krawczyk, Nadia Kurzela, Hanna Wadowska, Anna Małolepsza, Martyna Konik, Edyta Kulik, Oliwia Sowiślak, Milena Mazur, Emilia Szałkiewicz, Maja Frączek. Poza tym w rozgrywkach udział wzięły reprezentacje U-10 i U-12 dziewcząt, które o „włos” nie awansowały do finału wojewódzkiego, przegrywając swoje mecze 2:0 i 4:2 Skład zespołu U-10 to: Kamila Drozd, Oliwia Zając, Magdalena Grzelak, Kamila Ferdyn, Milena Dec, Tatiana Mitas. Skład zespołu U-12 to: Oliwia Plaminiak, Oliwia Majcher, Paulina Tomanek, Anna Jaroń, Julia Drozd, Julia Olejnik, Wiktoria Dziura. Jedynym zespołem chłopców reprezentującym naszą szkołę byli chłopcy U-10, którzy sprawiliby miłą niespodziankę zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie. Niestety w końcowym rozrachunku zajęli drugie miejsce. Skład zespołu U-10 to: Dominik Cyba, Tomasz Zydek, Mateusz Kajdas, Michał Satława, Adam Lechowicz, Michał Ziemba, Mateusz Rak, Tomasz Pytlik.


Miesiąc listopad to czas na zmagania tenisistów stołowych. W szkole zostały rozegrane Mistrzostwa Szkoły klas IV-VI w tenisie stołowym. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Anna Kulawik z kl.V, II miejsce zajęła Emilia Brzozowska z kl.VI, a na III miejscu uplasowała się Klaudia Szlezak również kl.VI. Wśród chłopców nie miał sobie równych Maciej Palka z kl.VI, który w finale pokonał Pawła Malinowskiego z kl.V. Na 3 miejscu zawody zakończył Mateusz Pawłowski również z kl.V. Teraz szlifujemy formę na Gminny Turniej w Tenisa Stołowego, który odbędzie się 12 grudnia w Gimnazjum w Siemoni.


Wyniki gminnych zawodów w tenisie stołowym:
- I miejsce Anna Kulawik, II miejsce Emilia Brzozowska (grupa starsza)
- I miejsce Tomasz Pytlik, II miejsce Mateusz Rak, III miejsce Paweł Pudlik (grupa młodsza).

W grudniu w GOK w Bobrownikach do stołów zasiedli szachiści z całej gminy. Może nie wszyscy wiedzą, że nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu „Edukacja Przez Szachy w Szkole”. Obowiązkowe zajęcia pod czujnym okiem pana Roberta Jakóbczyka prowadzone są w klasie II a. Opiekun grupy realizuje również zajęcia dla pozostałych (chętnych) uczniów z naszej szkoły.


Zainteresowanie tą dyscypliną jest dość duże, toteż w gminnym turnieju wystartowała liczna grupa szachistów z naszej szkoły (Michał Satława, Mateusz Rak, Michał Ziemba, Tomasz Pytlik, Paweł Ziemba, Piotr Kulik, Mateusz Trzciński, Jakub Satława, Maciej Palka). W kategorii klas I-III mamy na „pudle” dwóch naszych uczniów (II miejsce zajął Michał Satława oraz III miejsce Michał Ziemba-obaj uczniowie z kl. III). Tuż poza podium miejsce IV zajął Mateusz Rak. W kategorii klas IV-VI czwarte miejsce zajął Maciej Palka, V miejsce Jakub Satława, a VI miejsce Mateusz Trzciński wszyscy z kl.VI.

Kolejne w zawody, w których nasi uczniowie wystartowali to turniej gier i zabaw. Powiatowe zawody odbyły się 29 stycznia 2016r. w Będzinie-Łagiszy. Nasze zespoły składające się z reprezentantów klasy II i III wywalczyły drużynowo III miejsce. Skład drużyny z klasy II to: Oliwia Zając, Milena Dec, Kamila Drozd i Tatiana Mitas, Tomasz Zydek, Dawid Kańtoch, Dominik Cyba i Mateusz Kajdas. Natomiast drużyna z klasy III to: Anna Dróżdż, Emila Plebańczyk, Marlena Szczęsny, Daria Dulik, Tomasz Pytlik, Mateusz Rak, Michał Satława, Michał Ziemba.


Krótka przerwa i nasi szachiści ponownie zasiedli przy szachownicach. Tym razem wzięli udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach o Puchar Prezydenta miasta Będzin. Na starcie stanęło 59 zawodników (również z klubów sportowych). Nasi chłopcy radzili sobie dzielnie, ostatecznie zajmując w kategorii B (9-12 lat) następujące miejsca:
Maciej Nerczyński – miejsce 15, Michał Ziemba – 18, Mateusz Rak – 21, Tomasz Pytlik – 25, Michał Satława – 27, Piotr Kulik – 31 i Paweł Ziemba – 36.
W kategorii A ( 13-16 lat) wystartował jedynie Jakub Satława, który ostatecznie zajął 11 miejsce na 12 uczestników.


1 lutego 2016r. na terenie naszej szkoły gościliśmy uczniów z pobliskich szkół, z którymi rywalizowaliśmy o prawo gry w powiatowych zawodach w tenisie stołowym. Sztuka ta udała się zarówno chłopcom jak i dziewczętom. Obydwa zespoły w międzygminnych zawodach zajęły odpowiednio drugie miejsce (dające prawo gry w zawodach powiatowych).


W zawodach powiatowych, które odbyły się 7 marca w Czeladzi, łatwo już nie było.
Ostatecznie chłopcy zajęli VIII miejsce, a dziewczęta VI na osiem startujących drużyn.
Skład chłopców: Maciej Palka, Mateusz Pawłowski i Paweł Malinowski.

Skład dziewcząt: Emilia Brzozowska, Anna Kulawik i Julia Zając.

Miesiąc marzec to również zmagania siatkarek i siatkarzy. Na terenie naszej szkoły gościliśmy drużyny z: Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach dz.i chł, ( miejsce I) Szkoła Podstawowa w Bobrownikach-chł (miejsce II)., Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sączowie-dz.(miejsce II)
W dniu 3 marca rozegrany został turniej dziewcząt, a 4 marca turniej chłopców. Byliśmy bardzo gościnni i zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli III miejsce. Były to turnieje międzygminne, a do dalszej fazy rozgrywek awansowały po dwa zespoły z grupy. No cóż może nam się uda za rok??
Skład dziewcząt: Emilia Brzozowska, Nina Wadowska, Roksana Konik, Alicja Rodak, Anna Kulawik, Monika Kornas, Julia Zając, Oliwia Nowok i Anna Jaroń.
Skład chłopców: Maciej Palka, Sebastian Albert- Andrzejewski, Adrian Barcik, Jakub Satława, Paweł Malinowski, Patryk Duda, Tomasz Kubot, Jakub Michlik, Bartek Flak i Patryk Kos.


Mamy III miejsce w województwie!!!


W dniu 05.04.2016r. na obiektach sportowych LKS „Pasjonat” Dankowice odbył się finał wojewódzki turnieju (kategoria U-8) o Puchar Tymbarku, głównego sponsora imprezy. Udział w nim wzięły uczennice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach pod nazwą „Orzełki” Dobieszowice. Skład drużyny to: Aleksandra Cielniaszek, Maja Frączek, Lena Krawczyk, Edyta Kulik, Nadia Kurzela, Anna Małolepsza, Milena Mazur, Oliwia Sowiślok, Julia Stodulska, Emilia Szałkiewicz oraz Hanna Wadowska-kapitan zespołu.

Dziewczęta rywalizowały w grupie z czteroma innymi zespołami, a kolejność po końcowej klasyfikacji przedstawia się następująco:

1. UKKS Katowice 10 pkt.
2. UKS Pawłów 8 pkt.
3. Orzełki Dobieszowice 7 pkt.
4. UKS Herkules Kochanowice 3 pkt.
5. SP Kotulin 0 pkt.
Dziewczęta przegrały swój pierwszy mecz z Katowicami 0:9, ale później nie schodziły z boiska jako pokonane. I tak zremisowały po zaciętym pojedynku 1:1 z UKS Pawłów oraz ograły UKS Herkules 5:0 i SP Kotulin 3:0, ostatecznie zajmując III miejsce w turnieju.
Najlepszą bramkarką turnieju została nasza zawodniczka Emilia Szałkiewicz, która zaczęła bronić od trzeciego meczu i nie wpuściła ani jednej bramki. Brawo Emilka! Za ten wyczyn została nagodzona przez organizatorów turnieju statuetką dla najlepszej bramkarki.

Dzielne piłkarki za zajęcie III miejsca otrzymały pamiątkowe medale oraz inne atrakcyjne upominki, a dla szkoły wywalczyły ogromny puchar i komplet strojów sportowych firmy Nike. I choć wszyscy wiemy, że w tym wieku najważniejsza jest dobra zabawa, to bardzo nas wszystkich cieszy, że udało się osiągnąć tak ogromny sukces.
Zespół do zawodów przygotował trener i nauczyciel w-f z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Robert Jakóbczyk, a pomagał mu młodszy kolega Adam Zbroszczyk.
Podczas zawodów opiekę nad grupą sprawował zaprzyjaźniony ze szkołą, prowadzący zajęcia w UKS „Bobry” Bobrowniki, trener Jakub Żyrek.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu i mamy nadzieję, że przyczyni się on do popularyzacji i większego zainteresowania dziewcząt, tą dyscypliną sportu, która coraz częściej uprawiana jest przez dziewczęta, a włączona jest do Szkolnego Kalendarza Imprez Sportowych.


Po raz kolejny za szachownicami zasiedli nasi szachiści, którzy liczną grupą w dniu 23 kwietnia wystąpili w I Memoriale Szachowym im. Józefa Potyki w Świętochłowicach. Turniej ten odbył się w Muzeum Powstań Ślaskich.
Najwyższe, bo 4 miejsce zajął Michał Satława, a pozostali uczestnicy uplasowali się w środku stawki wszystkich startujących zawodników, a było ich ok. 40.
Na uwagę zasługuje fakt, iż po raz pierwszy wystartowały dwie uczennice z naszej szkoły tj. Amelia Olszówka i Lena Mitas, która otrzymała puchar dla najmłodszej dziewczynki turnieju. Pozostali uczestnicy turnieju to: Patryk Kos, Maciej Nerczyński, Michał Ziemba, Mateusz Rak, Tomasz Pytlik, Michał Satława, Piotr Kulik oraz Tomasz Zydek.
W dniu 29 kwietnia na naszym boisku wielofunkcyjnym odbyły się międzygminne zawody w mini piłkę nożną. Udział w nich wzięły zespoły z Sączowa, Bobrownik, Rogoźnika, Dobieszowic oraz dwa z Wojkowic. Po bardzo wyrównanych pojedynkach w grupie, nasi chłopcy musieli uznać wyższość rywali, dwukrotnie przegrywając 2:1, a ostatecznie zajmując V miejsce w całym turnieju. W finale zagrały zespoły z SP nr 1 Wojkowice oraz z SP Sączów. Lepszym okazał się zespół w Wojkowic.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Maciej Palka, Patryk Duda, Mateusz Pawłowski, Tomasz Kubat, Bartek Flak, Patryk Kos, Grzegorz Korczak, Dominik Grochowski, Patryk Maciejewski oraz Michał Satława.


Miesiąc maj rozpoczął się gminnym turniejem w mini piłkę ręczną. Zawody odbyły się dnia 12 maja na boisku szkolnym w Bobrownikach. Drużyny ( wszystkie szkoły podstawowe z naszej gminy) rywalizowały systemem każdy z każdym. Najbardziej emocjonujące i widowiskowe okazały się mecze o pierwsze i o trzecie miejsce. W finale spotkały się zespoły, które wcześniej wygrały po dwa mecze tj. SP Sączów i SP Rogoźnik. Lepsi o jedną bramkę okazali się chłopcy z Sączowa, którzy w meczu finałowym wygrali 7:6. W meczu o 3 miejsce zmierzyły się zespoły, które wcześniej przegrały swoje mecze tj. SP Bobrowniki i SP Dobieszowice. Mimo, iż nasi chłopcy przegrali pierwszą połowę meczu 3:0, to w drugiej odsłonie pokazali charakter i wolę walki ostatecznie wygrywając 5:4! Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył na 5 sekund przed końcem meczu, niezawodny w tym dniu Maciej Palka. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Pawła Malinowskiego, który wielokrotnie popisywał się skutecznymi interwencjami oraz obroną kilku rzutów karnych.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Maciej Palka, Patryk Duda, Paweł Malinowski, Patryk Kos, Grzegorz Korczak, Dominik Grochowski, Patryk Maciejewski, Jakub Wadowski, Łukasz Biskupek oraz Michał Satława.
Miejmy nadzieję, że ten drobny sukces zachęci pozostałych uczniów naszej szkoły do śmielszego uprawiania tej dyscypliny sportu.


Kolejne zawody, w których nasza szkoła wzięła udział to turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Ożarowice. Turniej ten odbył się w dniach 30-31.05. 2016r. pod nazwą MiniEuro2016. Niestety nasi chłopcy po trzech porażkach zajęli w grupie czwarte miejsce, tym samym nie awansując do dalszej fazy rozgrywek. Mówi się trudno i być może uda się wyjść z grupy już za cztery lata.

Szkołę reprezentowali uczniowie: Maciej Palka, Tomasz Kubat, Mateusz Pawłowski, Adrian Kaczmarczyk, Jakub Michlik, Patryk Duda, Patryk Maciejewski, Grzegorz Korczak, Bartosz Flak i Dominik Grochowski.


W czerwcu ponownie dali o sobie znać lekkoatleci z naszej szkoły, gdzie licznie wzięli udział w „Rogoźnickim Biegu Pod Pochodniami”, który odbył się w dniu 11 czerwca.

Tym razem na podium stanęli: Tomasz Pytlik - 1 miejsce, Aleksandra Hartabus – 3 miejsce. Pozostałym uczestnikom gratulujemy dobiegnięcia do mety i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal za uczestnictwo.


A teraz przysłowiowa wisienka na torcie!

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły, zdolni i sprawni uczniowie-strażacy wystartowali w Wojewódzkich Młodzieżowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych wg regulaminu CTiF, które odbyły się w dniu 18 czerwca w Jastrzębiu Zdrój.


Na starcie stanęło 18 z 20 zgłoszonych ekip z całego województwa, a nasz zespół zajął dobre 17 miejsce!. Jest to duży sukces, gdyż sekcja strażacka istnieje w naszej szkole dopiero pierwszy rok i gdyby nie drobne błędy za które drużyna otrzymała punkty karne, to bylibyśmy w pierwszej „dziesiątce”.
Skład drużyny strażackiej to: dowódca Aleksandra Kasjaniuk oraz Olivia Majcher, Klaudia Lorczyk, Julia Drozd, Patryk Kos, Patryk Maciejewski, Mariusz Drozd, Maciej Palka, Adrian Barcik, Sebastian Albert-Jasiński.
Opiekunem grupy jest pan Robert Jakóbczyk, który obiecał, że za dwa lata (tego typu zawody odbywają się co 2 lata) drużyna z naszej szkoły z pewnością powalczy o wyższą lokatę.


Wszystkim sportowcom dziękujemy za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły.Tenis stołowy.

Tenis Tenis Tenis Tenis Tenis