Aktualności przedszkolne

ROK SZKOLNY 2018/2019


I ZNÓW MINĄŁ ROK


1 marca 2019r. o godzinie 17.00 po raz kolejny obyła się uroczystość środowiskowa „I znów minął rok”.Wpisała się bowiem ona już w tradycję naszego Zespołu Szkolno Przedszkolnego. Tradycyjnie na samym początku wystąpił Zespół „Serduszka radości” wprowadzając wszystkich zaproszonych gości w świat zawodów, gdyż właśnie pod takim hasłem odbywała się cała uroczystość. Dzieci z naszego przedszkola oraz uczniowie klas 1-3 miały okazję zaprezentować występ, do którego długo się przygotowywały. Mali artyści dali z siebie wszystko, ponieważ na widowni zasiedli bardzo ważni goście: Babcia i Dziadek – to właśnie do nich między innymi skierowany był ten występ. Nie zawiedli i licznie przybyli również rodzice, ciocie, wujkowie oraz rodzeństwo naszych przedszkolaków. W czasie występu dzieci piosenką, wierszem oraz tańcem przeprowadziły publiczność przez świat zawodów. Każda grupa prezentowała różne zawody. Grupa „Wróbelki” zatańczyła do piosenki „Czekolada” wcielając się w rolę kucharzy. W następną muzyczną podróż zabrały nas „Kukułki” - 4 latki w utworach „Kazaczok” i „Zawody” prezentowały między innymi takie zawody jak: kominiarz strażak czy magik. Grupa „Sówki” - 5-latki zabrały nas w wyprawę po morzach i oceanach z Piratami z Karaibów zaprezentowały taniec dzielnych marynarzy. Natomiast grupa najstarsza „Orzełki” - 6 latki do piosenki „Kapitan Jack” wprowadziły nas w świat wojskowy wcielając się w amerykańskich komandosów. Na zakończenie by uczcić niedawno obchodzoną uroczystość Dnia Babci i Dziadka wszyscy wspólnie zaśpiewali dwie piosenki na ich cześć. Uczniowie klas I.II,III pokazali jak ważna jest praca w życiu człowieka. Pierwszoklasiści jako kucharze zaprezentowali taniec do znanej i lubianej melodii oraz zatańczyli z dedykacją dla babci i dziadków „ Babcia tańczy rokendrolla”. Uczniowie klasy II zaprosili wszystkich do kawiarenki, w której kelnerzy i kelnerki przedstawili swoja pracę tańcząc i śpiewając do utworów: „Tarantella” i „Czekolada”. Najstarsza klasa III zaprezentowała wiersze na temat zawodów oraz zatańczyła i zaśpiewała piosenkę o pracy i pomocy sąsiedzkiej. Na zakończenie całej uroczystości uczniowie klasy VII przygotowali kosmiczną niespodziankę.


Wigilia

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, ciepła, i czasu spędzonego w gronie najbliższych. Jak co roku w naszym przedszkolu wszystkie dzieci usiadły do wigilijnego stołu, aby połamać się opłatkiem oraz śpiewać piękne kolędy i pastorałki. Po uroczystości przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu pt; „Piekło-Niebo” przygotowaną przez uczniów naszej szkoły. Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy pomogli przygotować wigilię dla dzieci. Pięknie udekorowane stoły, stroiki, biały obrus, opłatek, poczęstunek wprowadzały wszystkich w świąteczny nastrój.

Zdjęcia w galerii


„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

W miesiącu październiku nasze przedszkolaki z grup „Orzełki”, „Sówki” oraz „Kukułki” wzięły udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania. Nauczycie przedszkola prowadzili zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Codzienne głośne czytanie było nagradzane w szkole naklejką Słodziaka. Pomysłodawcą akcji i fundatorem nagród w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” jest sieć sklepów Biedronka”.
Organizatorami akcji czytania byli nauczyciele przedszkola i biblioteka szkolna.

mgr Anna Męcik


Andrzejki

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Obecnie „Andrzejki” są wesołym spotkaniem, dostarczającym wielu przeżyć i emocji. Są one jednak też okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji. 30 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola spotkały się w grupie "Wróbelków", gdzie wzięły udział w andrzejkowej dyskotece połączonej z wróżbami. Wspólne zabawy dostarczyły przedszkolakom dużo radości i niezapomnianych wrażeń.


Wizyta świętego Mikołaja

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego bardzo starannie. Wszystkie grupy przygotowują piosenki, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.
6 grudnia nadszedł długo wyczekiwany dzień. Przedszkolaki już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie kazał długo na siebie czekać i po śniadaniu zawitał do naszego przedszkola. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały spotkanie, a szczególnie najmłodsze"Wróbelki", które witały świętego Mikołaja w przedszkolu po raz pierwszy. Przedszkolaki zaśpiewały specjalnie przygotowane piosenki, chętnie rozmawiały z Mikołajem, zapewniając go, że są bardzo grzeczne. Mikołaj zostawił dla dzieci piękne prezenty i ruszył w dalszą drogę, ponieważ czekały na niego inne dzieci.
Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.


Pasowanie na Przedszkolaka

23 listopada w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Z tej okazji dzieci z grupy "Wróbelki" przygotowały program artystyczny pod opieką swojej wychowawczyni.
Był to wyjątkowy dzień dla trzylatków, które po raz pierwszy wystąpiły przed tak licznie zgromadzoną publicznością, wśród której nie zabrakło rodziców, rodzeństwa i dziadków naszych Wróbelków. Odświętnie ubrane maluszki, najpierw zaprezentowały program artystyczny, recytując wiersze, tańcząc i śpiewając piosenki, a później zgodnie z tradycją złożyly "Przysięgę Przedszkolaka". Całości dopełniła pani dyrektor, Aneta Kocot, która "zaczarowaną" kredką pasowała wszystkie dzieci, gratulując im pięknego występu. Mali artyści spisali się na medal, a za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie dzieci uczyły gości swojego ulubionego tańca, a na koniec uroczystości zostały rozdane dyplomy, medale oraz słodka niespodzianka.Dzień Pluszowego Misia

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Dzieci z grupy "Wróbelki" również świętowały ten wyjątkowy dzień ze swoimi ulubionymi pluszakami.Dla Niepodległej

Dnia 09.11.2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości przygotowana przez uczniów naszej szkoły.O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna i przedszkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby odśpiewać czterozwrotkowy hymn narodowy włączając się w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”. Na tę okazję przedszkolaki wraz z rodzicami przygotowały piękne biało-czerwone rozetki, które wyjątkowoprezentowały się na galowych strojach naszych przedszkolaków. Aby przygotować się do uroczystości każda z grup przedszkolnychuczestniczyła w obejrzeniu prezentacji multimedialnej, której celem było zaznajomienie dzieci z symbolami narodowymi.


VII Międzygminny Konkurs Piosenki Patriotycznej

VII Międzygminny Konkurs Piosenki Patriotycznej nasze przedszkole reprezentowały Hania Owczarek z grupy "Sówki" i Ania Głowacka z grupy "Orzełki". Hania zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej.


Gratulujemy.


Mały Miś w świecie wielkiej literatury 100-lecie niepodległości

W listopadzie dzieci z grup przedszkolnych "Wróbelki" i "Kukułki" przygotowywały się razem z grupowymi Misiami – Bejbisiem i Zbysiem – do obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zajęcia opierały się na wykonywaniu zadań, opisanych przez Misie w formie listów.

Dzieci podjęły nastepujące zadania:
- poznanie legendy o Lechu, Czechu i Rusie,
- poznanie symboli narodowych: godło, flaga, hymn,
- nauka hymnu,
- prace plastyczne: słoiki z biało-czerwonym ryżem, biało-czerwone serca, flaga Polski wykonana z białych i czerwonych nakrętek,
- utrwalenie wiadomości o symbolach narodowych poprzez oglądanie filmu dla dzieci pt. "Polak Mały".
Celem tych działań było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie, w atrakcyjnej i przystępnej formie, polskich symboli narodowych.


Przedszkolaki pomagają bezdomnym zwierzętom!


Zbliża się zima. Niewielkim wysiłkiem możemy pomóc zwierzakom w schroniskach. Właśnie dlatego już po raz trzeci nasze przedszkole zorganizowało zbiórkę artykułów dla podopiecznych "Fundacji S.O.S. dla zwierząt" znajdującej się w Chorzowie. W tym roku szkolnym organizatorem akcji była najmłodsza grupa przedszkolna – Wróbelki. Zbiórka trwała przez 2 tygodnie października, a jej celem nie było jedynie wsparcie potrzebujących zwierząt, ale również kształtowanie u dzieci pozytywnych postaw wobec nich, a także kształtowanie wrażliwości i empatii oraz odpowiedzialności za los bezdomnych, porzuconych zwierząt.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę dzieciom oraz rodzicom!Miś Bejbiś i zasady bezpieczeństwa

Wiek przedszkolny jest najbardziej właściwy do wyrabiania u dzieci umiejętności i nawyków, a także do kształtowania właściwych postaw dzieci wobec problemów bezpieczeństwa. W ramach realizacji ogólnopolskiego programu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej "Wróbelki", utrwalały razem z grupowym Misiem Bejbisiem, poznane w pierwszych dniach przedszkola zasady bezpieczeństwa. Maluszki omawiały "Kodeks Przedszkolaków" obowiązujący w naszej grupie i okazało się, że doskonale wiedzą, jak należy się zachowywać zarówno w przedszkolu, jak i poza nim.

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU


W dniu 25.09.2018r wszystkie przedszkolaki wzięły udział w Europejskim Tygodniu Sportu. Inicjatorem jest Komisja Europejska której celem jest promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten miał zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem BeActive (Bądź aktywny) miała zachęcić wszystkich do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. Sport i aktywność fizyczna mają znaczny wpływ na dobre samopoczucie. Brak aktywności fizycznej negatywnie wpływa na zdrowie człowieka. Europejski Tydzień Sportu ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści. Inicjatywa ta powstała z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych po czujnym okiem trenera Pana Adam Zbroszczyka miały okazję spróbować swoich sił pokonując wcześniej przygotowany tor przeszkód. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Dzieci przekonały się że sport i rywalizacja to fajna zabawa chętnie i aktywnie brały udział i kibicowały swoim kolegom i koleżankom. Zapraszamy do zobaczenia foto relacji z tego wydarzenia, w naszej galerii.


Dzieci poznają zawód Fryzjera


W dniu 3.10.2018r w ramach programu Preoriantacji zawodowej wszystkie grupy przedszkolne miały okazję poznać zawód fryzjera. Do przedszkola przyjechała Pani Anja Tharau, która już 20 lat wykonuje ten zawód. Podczas zajęć dzieci mogły przekonać się jak ciekawy i interesujący jest to zawód. Pani Anja wyjaśniła dzieciom że coraz częściej fryzjer zwany jest stylistą fryzur czyli osobą , która zawodowo zajmuje się układaniem fryzur zgodnie z życzeniem klienta. W pierwszej kolejności doradza wybór odpowiedniej fryzury, dopasowanej do kształtu twarzy klienta i jego kolorystyki lub proponuje odpowiednie modyfikacje. W wielu nowoczesnych, ekskluzywnych salonach fryzjerskich mycie włosów połączone jest z szeregiem dodatkowych usług takich jak masaż głowy, zastosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych itp. Wyjaśniła że zadaniem fryzjera jest odpowiednie ostrzyżenie i wymodelowanie włosów, aby osiągnąć efekt oczekiwany przez klienta. Obok strzyżenia i układania włosów, fryzjerzy zajmują się także wszelkimi rodzajami koloryzacji włosów - farbowaniem, rozjaśnianiem, tworzeniem pasemek, balejażem, dekoloryzacją. Dzieci dowiedziały się że wiele salonów oferuje również usługi związane z przedłużaniem lub zagęszczaniem włosów czy zabiegami regeneracyjnymi włosów zniszczonych. Dzieci miały okazję przekonać się ,że fryzjer zajmuje się również tworzeniem fryzur okolicznościowych, tworzonych na specjalne okazje takie jak śluby, komunie, sylwester, chrzciny. Pani Anja zaprezentowała różne fryzury na chętnych do uczesania dzieciach. Opowiedziała że od dobrego fryzjera wymaga się przede wszystkim umiejętności fryzjerskich, a co za tym idzie umiejętności manualnych, wyobraźni, zmysłu estetycznego, jak również również wysokiej kultury osobistej oraz czystość podczas wykonywania pracy. Pani Anja podkreśliła że najważniejsze aby fryzjer szanował decyzje klienta i słuchał jego wskazówek i życzeń. Dzieci dowiedziały się że miejscem pracy fryzjera mogą być nie tylko salony fryzjerskie, ale także miejsca, gdzie potrzebny jest specjalista od stylizacji włosów, czyli teatry, plan zdjęciowy, telewizja, studia fotograficzne. Dzieci uważnie słuchały i aktywnie brały udział w zajęciach. Miały możliwość poznać zawód nie tylko od strony teoretycznej ale i praktycznej oglądając przeróżne akcesoria fryzjerskie (przybory, preuki, próbki kolorów farb itp.)


Dzień Chłopaka w przedszkolu

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które w naszym przedszkolu obchodziliśmy28 września. W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, dyplomy były życzenia i uściski. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i świetnej zabawy. Dodatkowo w tym dniu w grupie najstarszej 6 latków (Orzełków) zorganizowano ognisko. Dzieci wspaniale się bawiły spędzając ten czas na świeżym powietrzu.


"Miasta Polskie w baśni i legendzie"Czy wiecie skąd wzięły się słynne toruńskie pierniki i czy Smok Wawelski naprawdę był, aż taki zły? Nasi głodni wiedzy przedszkolacy mieli okazję dowiedzieć się 4 października uczestnicząc w przedstawieniu teatralnym "Miasta Polskie w baśni i legendzie" organizowanym przez Teatr Współczesny. Ta niesamowita podróż w czasie pozwoliła zwiedzić nam miasta polskie poprzez baśnie i legendy, poznać pasjonujące historie naszych przodków oraz zwrócić uwagę małych obywateli na ważność narodowych wydarzeń.

ROK SZKOLNY 2017/2018


POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA...

W środę 20 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.
Na początku uroczystości pani dyrektor Aneta Kocot, przywitała zaproszonych gości, rodziców, pracowników przedszkola oraz wszystkie przedszkolaki. Następnie odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów ukończenia przedszkola. Pani dyrektor wraz z nauczycielami złożyła również podziękowania rodzicom za całoroczną pomoc i współpracę.
Część artystyczną przygotowała najstarsza grupa wraz z wychowawcą Moniką Biegaj. Dzieci recytowały wiersze, tańczyły, śpiewały piosenki o czasie spędzonym w przedszkolu, dziękowały za wspólnie spędzone chwile, opiekę, zabawę, naukę i wychowanie. Starszaki żegnały z uśmiechem nauczycieli oraz koleżanki i kolegów. W swoim występie zapewniły, że przedszkole pozostanie w ich sercach drugim domem.
Dzieci z młodszych grup pożegnały swoich kolegów, którzy opuszczają przedszkole piosenką, a także obdarowały ich pamiątkowymi prezentami, które przydadzą się już na pierwszych lekcjach po wakacjach.
Na koniec pani dyrektor podziękowała dzieciom za piękne występy, życzyła wszystkim wspaniałych wakacji. Szczególnie serdecznie pożegnała przedszkolaki idące do szkoły, kierując do nich życzenia samych sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
Sześciolatkom życzymy wielu radosnych chwil i sukcesów w szkole, natomiast wszystkim dzieciom i ich rodzicom spokojnych i udanych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

Zaproszenie!

Zapraszamy rodziców dzieci
rozpoczynających edukację przedszkolną
w roku szkolnym 2018/2019
na zebranie informacyjne,
które odbędzie się 21.06.2018 r. o godz. 17.00


DRODZY RODZICE!

Informujemy, iż w tym roku przedszkole pełni dyżur w miesiącu lipcu.
Zapisy przyjmujemy w nieprzekraczalnym terminie do 30.05.2018r. u wychowawców grup.
W miesiącu sierpniu dyżur pełni przedszkole w Rogoźniku i Bobrownikach
– w celu zapisania dziecka konieczne jest
pobranie wniosku w danej placówce do 30.05.2018r.
SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU "MAMO, TATO WOLĘ WODĘ!"
W PRZEDSZKOLU W DOBIESZOWICACH

Nasze przedszkole brało udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Mamo, tato wolę wodę!" Program ten jest prowadzony przez Żywiec Zdrój nieprzerwanie od 2009 roku przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka.
W ramach programu dzieci wyruszyły w wielką podróż wraz ze Zdrojkiem oraz swoimi rówieśnikami – Zosią i Krzysiem. Dzięki wspólnym przygodom zapoznały się z fascynującym światem wody, a także zdobyły cenną wiedzę na jej temat.
Dzięki ciekawym zabawom przedszkolaki nie tylko dowiedziay się więcej o wodzie, ale nauczyły się też jak zachęcić swoich rodziców do regularnego jej picia.

Podczas zajęć dydaktyczno-wychowawczych został zrealizowany cykl zajęć we wszystkich grupach wiekowych, zgodny ze scenariuszami dostarczonymi przez organizatora.
Tematy zrealizowanych zajęć:

1. Witaj przygodo!
2. Tam, gdzie bije woda
3. Bądźmy eko
4. Niezwykła butelka
5. Drzewa są dla nas ważne

Podsumowując należy podkreślić, że program pomaga w kształtowaniu prozdrowotnych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Dzięki wspólnej zabawie oraz poprzez podejmowanie różnorodnych aktywności, dzieci zdobywały wiele cennych informacji, które mogą zastosować w praktyce. Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę na temat wody, jej roli w życiu człowieka, a także wpływu jaki ma woda, właściwie odżywianie, aktywność fizyczna dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Zapraszamy do galerii zdjęć

koordynator programu: mgr Monika Biegaj


DZIEŃ MAMY I TATY

"Witamy wszystkich przybyłych gości,
Na bardzo ważnej uroczystości.
Co to za święto wnet sie dowiecie
Bo najważniejsze jest na świecie..."

W dniach 21-24 maja przedszkolaki zaprosiły do przedszkola swoich rodziców. Każda grupa przygotowała program artystyczny z okazji "Dnia Mamy i Taty" oraz piękne, samodzielnie wykonane prezenty. Były również życzenia, całusy oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. Po występach dzieci spędzały miło czas z rodzicami przy słodkim poczęstunku.
Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte w przedszkolu umiejętności.


OGŁOSZENIE!

Informujemy zainteresowanych, że w związku z adaptacją ostatniego już pomieszczenia piwnicznego na salę dla uczniów, zdeponowane w nim pamiątki ze Szkolnej Izby Pamięci muszą zostać przeniesione lub oddane właścicielom. Część z nich została przekazana do Izby Pamięci w Wymysłowie. Osoby zainteresowane odbiorem pozostawionej pamiątki zachęcamy do osobistego zgłoszenia się do szkoły w dniach od 24.04 do 15.05.2018r. Nieodebrane przez właścicieli pamiątki zostaną przewiezione do pomieszczenia w amfiteatrze w Rogoźniku lub do skansenu w Chorzowie. Wszystkie rekwizyty Szkolnej Izby Pamięci zostały sfotografowane w celu wykonania dokumentacji fotograficznej pt. "Pamiętamy o przeszłości". Zdjęcia od obejrzenia w galerii szkoły.
Prosimy wszystkich zainteresowanych odebraniem pozostawionej w szkole pamiątki o kontakt z wicedyrektorem.
.

Małgorzata Sepetowska

"Uśmiech na twarzy mam, bo o zdrowie dbam"

14 maja br. został rozstrzygnięty gminny konkurs plastyczny pt. "Uśmiech na twarzy mam, bo o zdrowie dbam", organizowany przez przedszkole w Sączowie. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki (dzieci młodsze) oraz 5-7 latki (dzieci starsze). Prace konkursowe naszych przedszkolaków zostały ocenione bardzo wysoko:

W kategorii dzieci młodszych:
- Cezary Cebula z gr "Jagódki" zdobył 2 miejsce
- Mateusz Olszewski z gr "Truskawki" otrzymał wyróżnienie

W kategorii dzieci starszych:
- Nicola Koc z gr "Poziomki" zdobyła 2 miejsce
- Jakub Rabsztyn z gr "Malinki" zdobył 3 miejsce
Gratulujemy!!!

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM "AKADEMIA PRZYJAŹNI" W GRUPIE "MALINKI"

W tym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło po raz pierwszy do projektu ,,Akademia Przyjaźni My Little Pony". Poprzez zabawy i zadania realizowane w ramach Akademii, dzieciom zostały przybliżone takie wartości jak: przyjaźń, życzliwość, lojalność, uczciwość, szczodrość i uśmiech, reprezentowane przez kucyki My Little Pony. W oparciu o specjalnie przygotowane materiały, dzieci mogły rozwinąć umiejętności współdziałania w grupie oraz nawiązać i pogłębiać między sobą przyjaźń. Osobowość nie jest dana człowiekowi raz na zawsze, lecz rozwija się etapami od urodzenia, dlatego tak istotne jest, aby już w wieku przedszkolnym uwrażliwić dzieci na cechy, które staną się podstawą w budowaniu ich relacji z otoczeniem w życiu dorosłym.
"Akademia Przyjaźni" realizowana była w najstarszej grupie przedszkolnej przez cały kwiecień i początek maja. W czasie trwania programu dzieci zdobywały odznaki - sprawności reprezentowane przez poszczególne kucyki.
Na pierwszych zajęciach przedszkolaki zapoznały się z bohaterami krainy kucyków, wprowadzone zostało pojęcie "przyjaźni" i jej podstawowych zasad. Dzieci uświadomiły sobie, że z przyjaciółmi łatwiej wykonać nawet najtrudniejsze zadanie. W czasie tych zajęć, starszki wykonały według własnych pomysłów kartki na odznaki – zdobywane na każdych zajęciach sprawności i już tego dnia mogły wkleić tam pierwszą odznakę – Przyjaźni.
Na kolejnych zajęciach wprowadzono pojęcie "uczciwości". Dzieci dowiedziały się czym jest uczciwość, jakie jest jej znaczenie, dlaczego w przyjaźni nie ma miejsca na kłamstwa. Wszystkim dzieciom udało się zdobyć kolejną odznakę.
Trzecie zajęcia dotyczyły "szczodrości". W lepszym zrozumieniu tego pojęcia pomogło dzieciom obejrzenie odcinka pt. "Kucykowe dyscypliny". Przedszkolaki podczas zajęć rozwijały umiejętności dzielenia się i pomagania innym w potrzebie. Na zakończenie, wykorzystując ciastolinę, wykonały "Medale Szczodrości". Bez wątpienia każdy zasłużył na kolejną odznakę!
W temat kolejnych zajęć wprowadziła dzieci historia złośliwego stwora o imieniu - Discord. Starszaki zapoznały się pojęciem "życzliwości", dyskutowały dlaczego warto być życzliwym i miłym. Dzieci tworzyły również "Krąg Życzliwości", aby zmienić złego stwora w dobrego. Dzięki temu przedszkolaki zdobyły odznakę "Życzliwości".
Na kolejnych zajęciach rozwijane były umiejętności wyrażania i rozpoznawania różnych stanów emocjonalnych. Przedszkolaki poznały określenia: optymista i pesymista. Podczas tych zajęć dzieci musiały zamienić się w piratów i wyruszyć w niebezpieczną przygodę, aby odnaleźć złego Króla Burzy, który wykradł całą magię z Królestwa Kucyków. Na zakończenie, dzieci podzielone na kilkuosobowe grupy, tworzyły piękne i kolorowe kucykowe flagi. Każda grupa zdobyłą odznakę "Śmiechu".
Podczas ostatnich zajęć, wprowadzone zostało pojęcie "lojalności". Przedszkolaki dowiedziały się czym jest lojalność i dlaczego jest tak ważna w przyjaźni. Dzieciom udało się pokonać Króla Burzy i zdobyć ostatnią odznakę. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.


Zapraszamy do galerii zdjęć

Koordynator programu: mgr Monika Biegaj


Sport to zdrowie!

Ruch, jest tym rodzajem wysiłku fizycznego, który bardzo korzystnie wpływa na rozwój dzieci. Właśnie dlatego nasze przedszkolaki biorą udział w zajęciach sportowych. Zajęcia sportowe w najstarszej grupie "Malinki", prowadzi pan Robert Jakóbczyk – nauczyciel wychowania fizycznego. Zajęcia są dla dzieci świetną zabawą, o czym może świadczyć fakt, że wychodzą z nich uśmiechnięte i zadowolone.


/>

/>

/>


Z WIZYTĄ W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

"Jak powstaje książka?" Na to pytanie próbowały odpowiedzieć dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej – "Malinki". Doskonałą okazją do szukania odpowiedzi było dzisiejsze święto "Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich". Z tej okazji opowiedzieliśmy sobie o drodze, jaką musi przejść książka zanim trafi do czytelnika, a także utrwaliliśmy zasady korzystania z książek. Najważniejszym punktem dzisiejszego dnia były jednak odwiedziny w szkolnej bibliotece, do której wprowadziła nas p. Anna Męcik. Podczas tego spotkania starszaki dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat książek i funkcjonowania biblioteki, dzieci uważnie słuchały pani Ani, ale miały również okazję pochwalić się swoją wiedzą. Dużą atrakcją dla przedszkolaków była możliwość oglądania wybranych przez siebie książek, słowników, atlasów itp.
Przedszkolaki wyszły z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wrócą we wrześniu, aby zapisać się i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.Zapraszamy do galerii zdjęć


WIOSNA NA PARAPECIE

Wiosna to czas kiedy "wszystko budzi się do życia". W promieniach marcowego słońca na wielu balkonach i tarasach rozkwitną pierwsze kwiaty. Starszaki bardzo chciały, aby w naszej sali również pojawiły się wiosenne akcenty. W poprzednich latach sialiśmy już cebulę i rzodkiewkę. W tym roku dzieci wybierały, co chciałyby zasiać, do wyboru miały: pietruszkę, bazylię, koperek, tymianek i szczypiorek. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości i tym sposobem wiosna zagościła na naszym parapecie, zanim w kalendarzu pojawiła się data 21 marca.

Zapraszamy do galerii zdjęć


WITAMY WIOSNĘ!

21 marca witaliśmy w naszym przedszkolu wiosnę. Wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy – w najstarszej grupie "Malinki" uroczystość prowadziła p. Monika Biegaj. W młodszych grupach "Jagódki", "Truskaweczki" i "Poziomki" powitanie wiosny prowadzone było przez p. Roksanę Chabrzyk i p. Annę Łach. Tego dnia starszaki śpiewały wiosenne piosenki, układały wiosenną historyjkę o bocianach, wysłuchały opowiadania pt. "I duzi i mali na wiosnę czekali" oraz sprawdzały swoją pamięć odpowiadając na pytania do tekstu. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną i piękne przebiśniegi zdobią tablicę, która wisi obok naszej sali. 3,4,5 latki wspólnymi siłami przygotowały Marzannę, z którą "Żegnły Zimę i witały Wiosnę" tańcząc do piosenki Vivaldiego "Wiosna". Następnie zasiały rzeżuchę, którą zabrały do swoich domów.

Zapraszamy do galerii zdjęć


PALMY WIELKANOCNE

W tym roku – już poraz trzeci – nasze przedszkolaki robiły palmy wielkanocne razem z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich oraz zespołu „Dobieszowianki”. Podobnie jak w ubiegłych latach wydarzenie to dostarczyło dzieciom wielu niezwykłych wrażeń. Przedszkolaki miały również okazję zaprezentować naszym gościom swoje umiejętności wokalne i artystyczne śpiewając wielkanocne i wiosenne piosenki. Podczas zajęć panowała radosna atmosfera świąteczna. W tak miłym gronie udało się nam wykonać piękne palmy wielkanocne. W niedzielę palmową dzieci zabiorą je do kościoła.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielkom Koła Gospodyń Wiejskich oraz zespołu „Dobieszowianki” za pomoc oraz zaangażowanie, już teraz zapraszamy za rok!

Zapraszamy do galerii zdjęć


WIOSENNE ŚNIADANIE

W piątek 23 marca nasze przedszkolaki przyniosły ulubione produkty, aby samodzielnie zrobić "wiosenne śniadanie". Dzieci robiły kanapki wg swoich pomysłów i "smaków". Pojawiły się na nich dużo zdrowych produktów: pomidory, papryka, ogórek, ser, szynka, szczypiorek, sałata itp. Znalazły się również kabanosy i słonecznik, a na jednym ze stolików pojawiła się – a jakże – nutella :) Dzieci były zachwycone i dopytywały czy od teraz codziennie będą mogły robić same śniadanie ;)

Zapraszamy do galerii zdjęć


Konkurs „Zimowej piosenki”

02 marca br. w naszym przedszkolu odbył się konkurs „Zimowej piosenki”.
Dzieci przygotowywały się w domu aby móc w tym dniu zaprezentować przed całą społecznością przedszkolną swoje umiejętności. Jury, które tym razem składało się z przedszkolaków miało trudny wybór, gdyż wszystkie zimowe piosenki zostały perfekcyjnie zaśpiewane dlatego postanowiono, że wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zasługują na zajęcie I miejsca. Tym sposobem nasi laureaci to:
- Felicja Grzesiek – lat 3
- Julia Jarawka – lat 4
- Paweł Grzesiek – lat 5
- Julia Kaczmarczyk – lat 6
- Karolina Kozieł –lat 6

Serdecznie gratulujemy dzieciom i dziękujemy rodzicom za przygotowanie.„Nasze kosmiczne zajęcia”

W tym tygodniu „Truskaweczki” wybrały się w podróż kosmiczną, celem naszej wyprawy było poznanie odległej galaktyki, praw rządzących dniem i nocą, pojazdów kosmicznych, a także ciekawostek na temat pracy astronauty. Nasze wspomnienia zamknęliśmy w słoiku tworząc swoją własną galaktykę.
DZIEŃ WESOŁEJ PIOSENKI

"Pędzą sanie białą drogą, wieje zimny wiatr,
a na saniach Pani Zima, jedzie poprzez las..."

Mimo, że wszyscy z utęsknieniem czekamy już na wiosnę i słońce, dzieci z naszego przedszkola musiały docenić również zimę i to właśnie tej porze roku poświęcony był kolejny "Dzień Wesołej Piosenki". Każda grupa zaprezentowała przygotowaną piosenkę, wszystkie występy zostały docenione wielkimi brawami. Teraz pozostało nam tylko szykować piosenki na kolejne spotkanie.


DZIEŃ KOBIET

8 marca w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Kobiet – w grupie "Malinek" i "Poziomek" połączony z Dniem Chłopca. Właśnie na ten dzień zostały przygotowane niespodzianki w postaci koron, medali, kwiatów i słodkości. Przedszkolaki uczestniczyły również w przedstawieniu przygotowanym przez naczycieli wychowania fizycznego, przy którym doskonale się bawiliśmy. To był udany dzień dla wszystkich przedszkolaków i pań!


Dzień Sołtysa

W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym, w poniedziałek 12 marca 2018 r. dzieci z przedszkola i uczniowie wraz z nauczycielami odwiedziły pana sołtysa sołectwa Dobieszowice i złożyły życzenia z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa. Przedszkolaki wręczyły piękną laurkę i osobiście każdy z nich przywitał się z sołtysem wsi. Życzenia pomyślności , spełnienia planów i zamierzeń w życiu osobistym oraz wytrwałości i zadowolenia z wypełnianych obowiązków popłynęły z ust nauczycieli, Dodano także, aby Sołtys i Rada Sołecka, tak jak już prawie przez 12 lat pamięta o naszej szkole i przedszkolu - co rok wspierali nasze działania i aby współpraca układała się tak wspaniale.
Uśmiechnięty i miło zaskoczony Sołtys serdecznie podziękował gościom i zapewnił wszystkich, że po rekolekcjach będzie czekał na nich słodki poczęstunek.


Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne to bardzo szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego czas który.pozwala lepiej zrozumieć istotę tych świąt. To właśnie podczas rekolekcji bardziej zagłębiamy się w mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień, żyjąc w biegu, często zapominamy.
Uczniowie uczęszczający na naukę religii organizowaną w szkołach publicznych uzyskują trzy kolejne dni zwolnienia z zajęć szkolnych w celu odbycia rekolekcji wielkopostnych.
Szczegółowe zasady dotyczące organizacji rekolekcji są przedmiotem odrębnych ustaleń między organizującymi rekolekcje, a szkołą. Uczniom, którzy nie uczestniczą w rekolekcjach, szkoła zapewnia w tym czasie opiekę lub inne zajęcia wychowawcze.Nasza świetlica działa od 7.00 - 16.00.


Psi Dzień w przedszkolu

Ostatniego dnia lutego Malinki świętowały w przedszkolu "Psi Dzień". Tego dnia zakończył się autorski program pt. "Pies – najlepszy przyjaciel". Był to dzień podsumowujący całą naszą działalność w trakcie trwania programu. Jednym z ostatnich działań było oglądanie prezentacji multimedialnej pt. "Nasi pupile", gdzie prezentowane były zdjęcia oraz krótkie informacje na temat psów naszych starszaków. Sprawdzony został również poziom wiedzy nabytej przez przedszkolaki na temat psów – z radością stwierdzamy, że dzieci mają bardzo dużą wiedzę nt. psów, zachowania wobec nich, opieki, pielęgnacji, a także o instytucjach takich jak schronisko, fundacja dla zwierząt.
Tego dnia został rozstrzygnięty przedszkolny konkurs pt. "Mój przyjaciel pies", który był zorganizaowany właśnie w ramach w/w programu. Konkursowych prac było aż 25 i jury miało duży problem z przyznaniem miejsc. Oto wyniki:

I miejsce:
• Julia Jarawka (gr Truskawki)
• Hanna Owczarek (gr Truskawki)
• Jakub Rabsztyn (gr Malinki)


II miejsce:
• Magda Śniadach (gr Malinki)
• Paweł Grzesiek (gr Poziomki)
• Felicja Grzesiek (gr Jagódki)


III miejsce:
• Karolina Copik (gr Truskawki)
• Paweł Szczęsny (gr Malinki)
• Jagoda Karcz (gr Truskawki)


Pozostałe prace zdobyły wyróżnienia:
• Patryk Zarychta (gr Malinki)
• Dawid Trefon (gr Malinki)
• Julia Trefon (gr Poziomki)
• Filip Grabowski (gr Malinki)
• Karolina Kozieł (gr Malinki)
• Emilia Kańtoch (gr Malinki)
• Alicja Łach (gr Jagódki)
• Krzysztof Drozd (gr Malinki)
• Damian Drozd (gr Jagódki)
• Filip Szydłowski (gr Malinki)
• Julia Hetmańczyk (gr Poziomki)
• Martyna Czesnoić (gr Malinki)
• Julia Kaczmarczyk (gr Malinki)
• Adaś Dróżdż (gr Malinki)
• Zuzanna Janecka (gr Malinki)
• Natalia Chromy (gr Truskawki)
Gratulujemy!


Zajęcia otwarte w grupie "Malinek"

Dzieci z najstarszej grupy wraz z wychowawczynią zaprosiły rodziców na zajęcia otwarte, które odbyły się w poniedziałek 26 lutego. Zabraliśmy naszych gości do magicznej krainy, gdzie królują dźwięki, kolory oraz taniec i śpiew. Rodzice mogli nie tylko podziwiać swoje pociechy, które prezentowały czego uczą się w przedszkolu, ale również aktywnie brali udział w zajęciach – śpiewali, tańczyli z balonami, kartkami papieru, woreczkami. Na koniec zadaniem dzieci było namalowanie magicznej krainy.

Serdecznie dziękuję za obecność oraz zaangażowanie we wspólną zabawę!

Odlotowe lekcje – pokaz ptaków

21 lutego nasze przedszkole brało udział w pokazie ptaków. Dzieci poznały gatunki sów, jastrzębi i sokołów. Mogły podziwiać poznane ptaki w locie, co było dla nich dużą atrakcją. Warsztaty prowadzone przez sokolnika bardzo zaciekawiły najmłodszych oraz przybliżyły im świat tych wspaniałych ptaków. Przedszkolaki aktywnie i z dużą radością uczestniczyly w zajęciach, następnie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z sową.

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Publicznym w Dobieszowicach

           
Deklaracje przyjmowane są w sekretariacie lub u wychowawców grup przedszkolnych do 23 lutego 2018 r. do godz.15.00.


W karnawale, w karnawale

W karnawale, w karnawale
zawsze idziemy na bale.
Każde dziecko duże małe,
lubi bale w karnawale.
Można zmienić się w królewnę,
w królewicza można też,
są cyganki, wróżki, żabki,
jest i Batman, jest i jeż.

Dnia 08.01.2018 r w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez dzieci bal karnawałowy. Z racji tego, że już od rana czekał na dzieci fotograf, który robił pamiątkowe zdjęcia mogliśmy podziwiać piękne stroje dzieci. Wszystkie postacie były kolorowe i niesamowite. Jak na każdym balu nie zabrakło wróżek, księżniczek, policjantów i policjantek, strażaków, batmanów, motylków a nawet podróżników. Na wyjątkową uroczystość zastał zaproszony animator, który wraz z nauczycielami zachęcał dzieci do wspólnej zabawy.


„W zdrowym ciele zdrowy duch” – wiemy jak dbać o swoje bezpieczeństwo – strażak w przedszkolu

23.01.br. nasze przedszkolaki spotkały się ze strażakiem. Tematem przewodnim spotkania było poznanie specyfiki pracy strażaka, zapoznanie się z umundurowaniem, sprzętem, który każdy strażak zakłada ruszając na akcję. Ponadto dzieci rozmawiały nt bezpiecznego zachowania się w domu i na drodze oraz bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych.
V Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Informujemy, że w V Międzygminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Cicha Noc, Święta Noc”, który odbywał się w ZSP w Dobieszowicach, nasze przedszkole w kategorii 5-6 latków reprezentowały Karolina Kozieł i Julia Kaczmarczyk z gr „Malinki” oraz Paweł Grzesiek z gr „Poziomki”. Nasze koleżanki z najstarszej grupy otrzymały wyróżnienia w swojej kategorii wiekowej.

Gratulacje dla Karolinki i Julki!


I ZNÓW MINĄŁ ROK

18 stycznia o godzinie 17.00 spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie dzieci z naszego przedszkola miały okazję zaprezentować występ, do którego długo się przygotowywały. Mali artyści dali z siebie wszystko, ponieważ na widowni zasiedli bardzo ważni goście: Babcia i Dziadek – to właśnie do nich skierowany był szczególnie występ. Nie zawiedli i licznie przybyli również rodzice, ciocie, wujkowie oraz rodzeństwo naszych przedszkolaków. W czasie występu dzieci wierszem, piosenką oraz tańcem przeprowadziły publiczność przez najważniejsze wydarzenia mające miejsce w przedszkolu do tej pory: zaczynając od jesieni i jej darów, które wykorzystujemy na zajęciach, przez zimę i szczególnego gościa, który nas wtedy odwiedza – św. Mikołaja, po Dzień Babci i Dziadka, których tak bardzo kochamy. Było wzruszająco i wesoło.

Dziękujemy za tak liczną obecność i już teraz zapraszamy za rok!


ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

Niepowtarzalne bombki, stroiki, ozdoby choinkowe, kartki to tylko niewielka część ozdób świątecznych przygotowanych przez przedszkolaki, rodziców oraz nauczycielki na świąteczny kiermasz zorganizowany w naszym przedszkolu. Nie spodziewaliśmy się, że będzie on cieszył się tak wielkim powodzeniem. Dziękujemy państwu za zaangażowanie i docenienie pracy zarówno dzieci, rodziców, jak i nauczycieli. Zebrana kwota zostanie przekazana na zajęcia z animatorem dla naszych przedszkolaków.


Gminny Konkurs na "Szopkę Bożonarodzeniową"

Drodzy Państwo!
Jako nauczycielki przedszkola, organizatorki Gminnego Konkursu na "Szopkę Bożonarodzeniową" chciałyśmy napisać kilka słów o naszym konkursie.
Organizując konkurs kierowałyśmy się :
- kultywowaniem tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych;
- prezentacją szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej;
- kształtowaniem aktywnej i twórczej postawy dzieci i rodziców wobec sztuki, oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia;
- wzmacnianiem wiary we własne możliwości;
- wzmacnianiem więzi rodzinnych;
- współpracą z rodzicami.

Każde z przedszkoli gminny Bobrowniki mogło zgłosić do udziału 4 szopki. W celu bezstronności, każda z nich miała przyporządkowany numerek, a do rozstrzygnięcia konkursu pani dyrektor mgr Aneta Kocot po raz kolejny do jury zaprosiła członkinie Koła Gospodyń Wiejskich.
W tym miejscy chciałyśmy serdecznie podziękować, ponieważ Panie te wspierają nas swoją obecnością w kultywowaniu tradycji i kultury.
Jury w składzie:
- Pani mgr Małgorzata Sepetowska - wicedyrektor szkoły;
- Pani mgr Barbara Brzozowska-prezes Koła Gospodyń wiejskich w Dobieszowicach;
- Pani Krystyna Poznańska-Członek KGW;
- Pani Lidia Stanik-Członek KGW;
miały trudny orzech do zgryzienia, jednak po burzliwych naradach udało się wyłonić nastepujących zwycięzców.
I miejsce Bruno Wiącek Rogoźnik;
II miejsce egzekwo Beata Dyszy - Sączów i Jagoda Karcz-Dobieszowice;
III miejsce egzekwo Maciej Tomczyk-Bobrowniki i Szymon i Stanisław Leśny-Rogoźnik.

Serdecznie dziękujemy za udział i współpracę.
Piernikowa zabawa

„Świąteczne pierniki”
Ojej, cóż za zapach-cynamon, goździki,
coś mi się wydaje, że ktoś upiekł pierniki.
Świąteczne pierniki, serduszka, dzwoneczki,
kształty przeróżne, nawet gwiazdeczki.
Rumiane, pachnące, pięknie przystrojone,
zapewne na choince będą zawieszone.

W dniach 18-19.12.2017 r. dzieci z grupy Jagódki i Truskawki wraz z wychowawczyniami p. Roksaną Chabrzyk i p. Anną Łach pilnie przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia piekąc i ozdabiając pyszne pierniczki, które zabiorą z samodzielnie przygotowanymi kartkami świątecznymi do domów, aby podzielić się nimi ze swoimi bliskimi. Z okazji zbliżających sie Świat Bożego Narodzenia niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych świąt życzą Jagódki, Truskawki wraz z wychowawczyniami.


LIST OD MIKOŁAJA!

List od św. Mikołaja to dla dzieci wielka radość! W tym roku szkolnym dzieci z najstarszej grupy "Malinki" – podobnie jak rok temu – otrzymały list od wyjątkowej osoby jaką jest św. Mikołaj."PINGWINY Z ZIMOWEJ KRAINY"

5 grudnia br przedszkolaki z grupy "Malinki" i "Poziomki" oglądały spektakl świąteczny pt. "Pingwiny z zimowej krainy", który został zorganizowany w Domu Kultury w Bobrownikach. Historia wesołych pingwinków, które chciały zostać pomocnikami św. Mikołaja bardzo spodobała się dzieciom, jednak główną atrakcją było oczywiście spotkanie ze św. Mikołajem, który przygotował dla dzieci słodką niespodziankę.ODWIEDZIŁ NAS ŚW. MIKOŁAJ!

"Ding dong ding dong spadł już śnieg
pierwsza gwiazdka z nami jest
ktoś taki ktoś kto chce
właśnie dziś odwiedzić mnie
miły starszy siwy Pan
z wielkim workiem przyjdzie sam
i dostaniesz to co chcesz
dzisiaj jest magiczny dzień"

Tak śpiewały dzieci z przedszkola w Dobieszowicach w oczekiwaniu na spotkanie ze świętym Mikołajem. Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego bardzo starannie. Każda grupa przygotowała piosenkę, którą mogła zaprezentować przed tak wyjątkową osobą.
Wyczekiwany przez przedszkolaki gość, odwiedził nas z samego rana. Dzieci z najmłodszej grupy po raz pierwszy witały Mikołaja w przedszkolu i bardzo przeżywały to spotkanie. Nasze maluszki pięknie zaśpiewały przygotowaną piosenkę. Pozostałe grupy również pięknie się zaprezentowały – w końcu dla takiego gościa występuje się tylko raz w roku!
Po wysłuchaniu piosenek przygotowanych przez wszystkie grupy Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci ze szkoły.
A kiedy pożegnaliśmy wyjątkowego gościa na twarzach dzieci jeszcze przez długi czas gościł uśmiech. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.


PRZEDSZKOLAKI ZBIERAJĄ KARMĘ

W ramach autorskiego programu "Pies – najlepszy przyjaciel" starszaki wraz z wychowawczynią p. Moniką Biegaj zorganizowały w przedszkolu zbiórkę rzeczy dla podopiecznych "Fundacji S.O.S. dla Zwierząt". Tak jak rok temu również i tym razem dzieci i rodzice nie zawiedli – dzięki ich zaangażowaniu udało nam się zebrać dużą ilość karmy i kocy. Cieszymy się, że los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny naszym przedszkolakom oraz ich rodzicom.

Dziekujemy za zaangażowanie i wsparcie naszej akcji!

Pasowanie na przedszkolaka

„Przedszkolaczek to jest zuch!
Zuch nie byle jaki,
Do przedszkola raz i dwa
Idą przedszkolaki”.

Dnia 29.11.2017r odbyła się ważna uroczystość przedszkolna „Pasowanie na przedszkolaka”.
Bohaterami spotkania były dzieci z grupy „Jagódki”, które wraz z wychowawcą Roksaną Chabrzyk przygotowały część artystyczną. Maluszki przedstawiły piękne wierszyki i piosenki, które towarzyszyły im od pierwszych dni w przedszkolu. Po uroczystym złożeniu przysięgi Pani Dyrektor magicznym ołówkiem pasowała każdego przedszkolaka. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.


Zajęcia otwarte w grupie Truskawki

Skąd się wzięły kolory? – taki temat poruszały dzieci z grupy Truskawki wraz z rodzicami 20.11.br. na zajęciach otwartych dla rodziców. Dzieci miały okazję wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami oraz przybliżyć rodzicom jak wygląda dzień w przedszkolu. Serdecznie dziękuję za udział i zapraszam do foto relacji choć fragmentu zajęć.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

"Jest taka zabawka na świecie, wszyscy o niej dobrze wiecie.
Ma dwie łapki, brzuszek, uszka, jest mięciutki jak poduszka.
Każdy człowiek – mały, duży – wie, do czego misio służy,
Że on jest do przytulania, do sekretów powierzania.
Do płakania, gdy Ci smutno, do zabawy, gdy jest nudno,
Do gniecenia, tarmoszenia, do kochania i lubienia.
Wszystkie misie w naszym kraju, urodziny dzisiaj mają.
Dzieci wraz z nimi świętują, kochać misie obiecują."
Dnia 24 listopada świętowaliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Misia". Dzień ten obfitował w wiele atrakcji – poznaliśmy historię powstania pluszowego misia, układaliśmy misiowe puzzle, rozwiązywaliśmy zagadki, oglądaliśmy prezentację multimedialną pt. "Misie znane i nieznane". Tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenki o misiach. To był udany i wesoły dzień!


"VI Międzygminny Konkurs Piosenki Patriotycznej"

9 listopada w szkole w Rogoźniku odbył się VI Międzygminny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Nasze przedszkole reprezentował Mikołaj Trefon z piosenką "Jak szło wojsko raz ulicą" oraz Natalia Radgowska z piosenką "Jesteśmy Polką i Polakiem". Zarówno Mikołaj jak i Natalia zdobyli wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych. GRATULUJEMY!
DZIEŃ WESOŁEJ PIOSENKI

Przedszkolaki podczas swojej edukacji w przedszkolu uczą się wielu ciekawych rzeczy. Czasami nie ma jednak okazji zaprezentować wszystkiego, czego się nauczyliśmy. Właśnie dlatego w tym roku szkolnym, z inicjatywy wychowawczyni najstarszej grupy "Malinki" p. Moniki Biegaj, organizowany będzie cyklicznie "Dzień Wesołej Piosenki". Pierwsze spotkanie już za nami. Każda grupa przygotowała jedną piosenkę, dodatkowo dzieci miały na głowach opaski ze znaczkiem swojej grupy. Najmłodsze dzieci z gr "Jagódki" zaprezentowały piosenkę pt. "Przedszkolaczek to zuch". "Truskawki" razem z wychowawczynią przy swoim występie wykorzystały Bum bum rurki. "Poziomki" pokazały, że deszczowa pogoda wcale nie jest zła – przy swojej piosence wykorzystały parasole oraz kalosze. Najstarsza gr "Malinki" zaśpiewała piosenkę o "Wietrzyku psotniku", który bardzo chciał przyjść do przedszkola. Wszystkie grupy zostały nagrodzone wielkimi brawami za piękne występy. Kolejny "Dzień Wesołej Piosenki" już niedługo!


DZIEŃ DYNI U TRUSKAWEK I JAGÓDEK

Wielu inspiracji dostarcza nam złota polska jesień. W tym roku po raz pierwszy niewątpliwą gwiazdą jesieni w naszym przedszkolu została DYNIA. 31 października wśród dzieci ubranych na pomarańczowo w naszym przedszkolu można było się poczuć jak na prawdziwej dyniowej grządce. W ramach innowacji pedagogicznej „W zdrowym ciele zdrowy duch” dzieci poznały walory dietetyczne dyni, dowiedziały się, ze jest to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo. W Dniu Dyni nie mogło oczywiście zabraknąć dania wykonanego z tego właśnie warzywa, tak więc kiedy już dowiedzieliśmy się, że w dyni jadalny jest miąższ i pestki przystąpiliśmy do naszego „przedszkolnego masterchef” i własnoręcznie upiekliśmy dyniową babkę. W czasie oczekiwania na naszą babeczkę wzięliśmy udział w dyniowych warsztatach plastycznych oraz podziwialiśmy wystawę naszych dyniowych postaci, które przygotowały dzieci wspólnie z rodzicami. Zwieńczeniem tego dnia pełnego niezapomnianych wrażeń, ciekawostek i odkrywania były przygotowane przez wychowawców upominki w postaci dyniowych mydełek. Był to bardzo ekscytujący dzień co widać na zdjęciach poniżej.


WIZYTA WETERYNARZA

7 listopada w ramach autorskiego programu "Pies – najlepszy przyjaciel" nasze przedszkole odwiedziły panie pracujące w gabinecie weterynaryjnym "Cztery łapy" – lek. wet. pani Agnieszka Słowik oraz asystent techn. pani Weronika. Przybliżyły przedszkolakom specyfikę pracy weterynarza, opowiadały w jaki sposób dbać o psy w różnych porach roku, na co zwrócić uwagę w ich zachowaniu – co powinno nas zaniepokoić lub może sugerować, że z naszym zwierzakiem dzieje się coś złego. Przedszkolaki mogły zobaczyć narzędzia, które w swojej pracy wykorzystuje weterynarz. Panie cierpliwie odpowiadały na wiele pytań, które miały dzieci i rozwiewały różne wątpliwości. Na koniec starsze dzieci przekazały pamiątkową pracę plastyczną i każda grupa zrobiła sobie zdjęcia z zaproszonymi gośćmi. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie!
DZIEŃ DYNI W PRZEDSZKOLU

31 października nasze przedszkole świętowało "Dzień Dyni". W tym dniu na korytarzu została zorganizowana piękna wystawa, na którą składały się prace dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Nawet uczniowie szkoły i rodzice zatrzymywali się, aby podziwiać dynie zmienione w piratów, koty, minionki, czarownice, sowy itp. Dzień ten obfitował w wiele atrakcji, które zapewniły przedszkolakom wychowawczynie – zaczynając od wyprawy do krainy zwanej Dyniolandią, przez dyniowe zawody sportowe kończąc na pieczeniu pysznych dyniowych babek. Wszystkie grupy wykonały również piękne prace plastyczne, które rodzice mogli podziwiać na tablicach przy każdej sali przedszkolnej. To był udany dzień!

Zdjęcia w galerii.

Goldilocks and the Three Bears

W grupie " Poziomki" odbyły się zajęcia z rodzicami pt. " Goldilocks and the Three Bears". Celem tych zajęć było wprowadzenie dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób. Dzieci usłyszały opowieść w języku angielskim. Zaśpiewały piosenkę pt. " Teddy Bear", a także wraz z rodzicami rozwiązywały krzyżówki, wycinały i układały historyjki obrazkowe. Na koniec ulepiły z plasteliny swoje misie.
"Opowieści z Lodowej Krainy"

24 października dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym. "Malinki", "Truskawki" i "Poziomki" były zachwycone przedstawieniem, które oglądały w Ośrodku Kultury "Andaluzja" w Piekarach Śląskich. „Opowieści z Lodowej Krainy” to autorska inscenizacja oparta na motywach lubianej przez wszystkie dzieci bajki pt. „Kraina Lodu” i oryginalnej adaptacji baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu". Muzyczna opowieść z pięknymi piosenkami wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. Widowisko było zarówno wzruszające i zabawne, a także - pomimo zimowej scenerii – przekazało widzom dużo ciepła i radości oraz było okazją do świetnej zabawy.


DZIEŃ KUNDELKA

25 października obchodzone jest nieformalne święto kundelka, czyli wszystkich psów "wielorasowch". Dzieci z najstarszej grupy "Malinki" również świętowały ten dzień. Poznaliśmy historię Mateuszka, który uważał, że kocha zwierzęta, jednak wcale się nimi nie opiekował. Uczyliśmy się piosenki pt. "Kundel Bury", poznawaliśmy znaczenie pojęć: pies rasowy, mieszaniec i kundelek. Dzieci wykazały się dużą wiedzą oraz trafnymi spostrzeżeniami w temacie psów.
"Dzień Kundelka" był także wprowadzeniem do programu "Pies – najlepszy przyjaciel". Przedszkolaki wraz z wychowawczynią stworzyły dwa plakaty. Na pierwszym znalazła się siatka pojęć, co dzieci wiedzą na temat psów, a na drugim lista pytań, na które dzieci chciałyby uzyskać odpowiedzi w czasie trwania programu.MALINKI OTRZYMUJĄ LISTY

Podczas trwania "Tygodnia Pisania Listów", dzieci z grupy Malinki wraz z wychowawczynią pisały listy do dwóch przedszkoli. Nie minęło dużo czasu, gdy otrzymaliśmy odpowiedź! Byliśmy bardzo ciekawi, co w swoich listach zawarły przedszkolaki z Tomaszowa Mazowieckiego oraz z małej miejscowości na Litwie. Każdy przedszkolak mógł zobaczyć przysłane listy – niektórzy próbowali również coś przeczytać. W kopertach znalazły się również niespodzianki w postaci rysunków i zdjęcia, które bardzo nam się spodobały. Co możemy powiedzieć po dzisiejszym dniu? Bardzo miło jest dostać list w kopercie, który przynosi listonosz! :)

TYDZIEŃ PISANIA LISTÓW

Czy w dzisiejszych czasach ludzie piszą jeszcze listy? Dobre pytanie... "Tygodzień Pisania Listów" ma na celu propagowanie korespondencji w formie papierowej. Przedszkolaki z grupy "Malinki", podobnie jak rok temu, chętnie dołączyły do tej akcji i pisały grupowe listy. W tym roku zostaną one wysłane do grupy Elfów z Przedszkola Niepublicznego "Promyczek" z Tomaszowa Mazowieckiego oraz Gimnazjum im. ks. Józefa Obrembskiego grupa przygotowawcza Vilniaus r. Maišiagala Mokyklos na Litwie. Opisaliśmy w nich pokrótce naszą grupę, wymieniliśmy zajęcia dodatkowe, pogramy ogólnopolskie oraz akcje, w których bierzemy udział. Do każdego listu zostały dołączone rysunki. Teraz z niecierpliwością czekamy na odpowiedź!

”W zdrowym ciele zdrowy duch”

Dnia 03.10.br. w ramach innowacji pedagogicznej „W zdrowym ciele zdrowy duch” dzieci z grupy „Jagódki” i „Truskawki” utrwalały zdobyte do tej pory wiadomości o owocach i warzywach. Na rozmowy o zasadach zdrowego odżywiania, piramidzie żywieniowej została zaproszona przedszkolna pani intendentka, której dzieci zgłaszały swoje propozycje do przedszkolnego jadłospisu. Zwieńczeniem spotkania była degustacja owoców tj. figi, smoczy owoc, mango, melon, itp. Również w tym dniu odbyły się nasze pierwsze warsztaty kulinarne polegające na samodzielnym zrobieniu soku z jabłka i marchewki. Dzieci były bardzo zadowolone, wykazały się dużą wiedzą nt. nazewnictwa owoców i warzyw oraz zasad zdrowego odżywiania się.


OWOCOWE SZASZŁYKI

Przedszkolaki dobrze wiedzą, że aby być zdrowym należy jeść owoce i warzywa. Dzieci z najstarszej grupy wyciskały już podczas zajęć marchewkowy sok. Kształtując dalej postawy prozdrowotne postanowiliśmy także zrobić owocowe szaszłyki. Przedszkolaki przyniosły ulubione owoce, które pokroiły i nabijały na patyczki. Pyszne szaszłyki szybko zniknęły z talerzyków. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, a dobre humory towarzyszyły nam do końca dnia.

\

Konkurs „Kolorowa Pani Jesień”

"Posypały się listeczki dookoła,
To już jesień te listeczki z wiatrem woła:
- Opadnijcie moje złote i czerwone,
jestem jesień przyszłam tutaj, w waszą stronę.
Lecą listki, lecą z klonu i kasztana.
Będą z listków bukieciki złote dla nas.
Nazbieramy, nastawiamy na stoliku
Tych jesiennych, tych pachnących bukiecików."

Dnia 06.10.2017 r. zastał rozstrzygnięty konkurs na „Kolorową Panią Jesień”. Wszystkie prace przyniesione przez dzieci były kolorowe, pomysłowe, twórcze, wykorzystujące dary, jakie daje nam ta piękna pora roku. Dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody. Konkursowe prace można podziwiać w naszej szkole.


DZIEŃ CHŁOPAKA

Buzia Twoja uśmiechnięta,
w dniu radosnym Twego święta.
Przyjmij proszę me życzenia,
niech się spełnią Twe marzenia.
Ważna dzisiaj data taka,
bo to przecież Dzień Chłopaka!

Pod koniec września grupa „Truskawki” i „Jagódki” obchodziły Dzień Chłopca. Z tej okazji dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia. Na wszystkie dzieci czekał słodki poczęstunek, lecz najwięcej radości sprawiły dzieciom nowe zabawki, za które serdecznie dziękujemy rodzicom. Był to dzień pełen, uśmiechu, radości i świetnej zabawy.


Olimpiada w grupie Poziomek
"W zdrowym ciele zdrowy duch!"

Ruch to zdrowia jest podstawa
Wiec od dzisiaj przyjaciele
Zdrowy duch w zdrowym ciele!

Emocji i pozytywnych wrażeń było bardzo dużo. U nas nie ma przegranych, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami :-)

AKADEMIA WYOBRAŹNI PLAY-DOH

W tym roku szkolnym nasze przedszkole bierze udział w programie edukacyjnym pt. "Akademia Wyobraźni Play-Doh". Program ma na celu rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia, wyobraźni oraz zdolności manualnych dzieci. W czasie trwania tygodnia "warzywno-owocowego" dzieci z grupy "Malinki" wykorzystywały ciastolinę Play-Doh do lepienia ulubionych warzyw. Przedszkolaki były zachwycone zajęciami i już nie mogą się doczekać kiedy znowu wyciągniemy ciastolinę.


ZDROWIE UKRYTE W MARCHEWKOWYM SOKU

Kształtowanie postaw prozdrowotnych zaczyna się już w przedszkolu. Mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Dzieci z grupy „Malinki” wiedzą, że aby być zdrowym bardzo ważne jest, aby się prawidłowo odżywiać – dlatego dnia 26 września dzieci przyniosły do przedszkola marchewki, aby zrobić marchewkowy sok. Na początku przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką , jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie dzieci kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z marchewek, a po skończonej pracy delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował zdrowy marchewkowy sok.
Podczas trwania tygodnia, w którym dzieci poznają wiele ciekawych informacji dotyczących warzyw i owoców, przedszkolakom z najstarszej grupy towarzyszą maskotki z "Gangu Świeżaków". Pomagają one uporządkować i utrwalić w formie zabawy zdobywaną wiedzę, ale również "pilnują" ciszy w czasie zajeć."Nadchodzi Jesień"

Dnia 22 września witaliśmy w naszym przedszkolu Panią Jesień.
Aby przybliżyć dzieciom barwy jesieni w salach została przygotowana gazetka a dzieci w tym dniu miały na sobie jesienne barwy.
Wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy – w najstarszych grupach "Malinki" i "Poziomki" uroczystość prowadziły p. Monika Biegaj, p. Sylwia Jackowska oraz p. Agnieszka Karcz. W młodszych grupach dzieci 3-4 letnich powitanie Jesieni prowadzone było przez p. Roksanę Chabrzyk i Annę Łach.
Przedszkolaki brały udział w zabawach ruchowych, słuchały opowiadania pt., „Co nam niesie Pani Jesień?" i zapoznawały się z darami jesieni. Każda grupa miała okazję zaprezentować się twórczo z piosenką i wierszem oraz znaleźć różnice w jesiennych ilustracjach a także ułożyć jesienną historyjkę obrazkową.
W starszych grupach dzieci malowały farbami Panią Jesień. Młodsze przedszkolaki poznawały barwy jesieni poprzez doświadczenie z mleka i barwników spożywczych oraz ozdabiały drzewko kolorami jesieni z wykorzystaniem patyczków higienicznych. Piękne prace ozdobiły gazetki wiszące przy każdej sali
Na koniec przedszkolaki zatańczyły do piosenki "Na jesienną nutkę”, „ Kasztanki” i tym sposobem ostatecznie przywitały nadchodzącą porę roku – jesień.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

"Czy są na sali jakieś mięczaki?
Nie!
Czy są na sali jakieś ponuraki?
Nie!
A kto jest?
Przedszkolaki!"

20 września miało miejsce ważne święto – Dzień Przedszkolaka. Dzieci z najstarszej grupy przedszkolenj "Malinki" wypełniały zadania zostawione przez Chochlika-Psotnika. Dzielnym przedszkolakom udało się wykonać wszystkie zadania i zdobyć medal Superprzedszkolaka oraz słodką niespodziankę.
Zabawy w przedszkolu


ROK SZKOLNY 2016/2017

Żegnaj przedszkole

We wtorek 20 czerwca w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Dobieszowicach miała miejsce piękna uroczystość - zakończenie roku przedszkolnego.
Do przedszkola przybyły przedszkolaki, rodzice i najbliżsi naszych absolwentów. Pani dyrektor Aneta Kocot przywitała zaproszonych gości , pracowników szkoły oraz uczniów. Szczególne słowa uznania skierowała do rodziców, dziękując za okazane wsparcie i zaangażowanie. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za całoroczną pracę.
Część artystyczną przygotowały najstarsze dzieci wraz z wychowawcami Anną Męcik i Moniką Biegaj. Pod czujnym okiem nauczycielek z poszczególnych grup przedszkolaki przygotowywały prezentację swoich umiejętności. Dzieci wzbogaciły ten dzień swoim występem artystycznym dziękując tym samym całemu personelowi za ten wspaniały czas. Piękne słowa o czasie spędzonym w przedszkolu wśród rówieśników, ale także oczekiwanie na to co po wakacjach ujęte w piosenkach, tańcach – wskazały, że dzieci są przygotowane do pójścia do szkoły. Dzieci z młodszych grup pożegnały swoich kolegów, którzy opuszczają przedszkole piosenkami.
Występy wszystkich przedszkolaków przyjęte były jak zwykle z rozrzewnieniem przez rodziców przypatrujących się z zachwytem.
Na koniec odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów ukończenia poszczególnych oddziałów przedszkolnych. Pani dyrektor wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy i nagrody, życząc wszystkim wspaniałych wakacji. Szczególnie serdecznie pożegnała przedszkolaki idące do szkoły, kierując do nich życzenia samych sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
Sześciolatkom życzymy samych sukcesów w szkole, natomiast wszystkim dzieciom i ich rodzicom spokojnych i udanych wakacji!!! Do zobaczenia we wrześniu!!!

1... 2... 3... Ewakuacja!

Dnia 16 maja 2017 r. w naszej placówce miała miejsce próbna ewakuacja. Po usłyszeniu 3 dzwonków wszyscy opuściliśmy przedszkole, jednak okazało sie, że brakuje jednego ucznia ze szkoły... Oczywiście była to zaplanowana akcja, aby strażacy, którzy odwiedzili nas w tym dniu pokazali przedszkolakom i uczniom szkoły, co robią w takich przypadkach. Po opanowaniu sytuacji, wydostaniu ucznia oraz udzieleniu mu pomocy strażacy zaprosili przedszkolaków do obejrzenia wozu strażackiego, gdzie opowiadali o urządzeniach i rzeczach znajdujących się w takim samochodzie, cierpliwie odpowiadali na pytania dzieci, a nawet pozwolili każdemu przedszkolakowi przymierzyć kask i strzelić wodą do celu. Następnie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z dzielnymi strażakami z OSP w Dobieszowicach.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)Dzień Dziecka

W czerwcu jest jeden niezwykle ważny dzień – tego dnia bowiem swoje święto mają wszystkie dzieci :) Właśnie z okazji "Dnia Dziecka" przedszkolaki zjadły kanapki, które same zrobiły, a następnie – tak jak rok temu – spotkały się na boisku szkolnym, gdzie miał odbyć się piknik. Dzień obfitował w wiele atrakcji przygotowanych specjalnie dla naszych przedszkolaków. Tańczyliśmy wspólnie do znanych i lubianych przebojów. Dzieci zmierzyły się ze specjalnie przygotowanym torem przeszkód, który sprawdzał min. szybkość, równowagę oraz rzut do celu. W przerwach między kolejnymi zabawami, dzieci mogły odpocząć na kocach przy soczku i słodkim poczęstunku przygotowanym przez panią intendentkę. Dużą atrakcją dla dzieci, dzięki której uśmiechy nie schodziły z ich twarzy, było puszczanie dużych baniek. Później wychowawczynie rozdały zabawki przyniesione przez przedszkolaki. Tak samo jak w poprzendim roku odwiedził nas specjalny gość - maskotka Gminy Bobrowniki - Bóbr, który miał słodką niespodziankę dla przedszkolaków. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał "Certyfikat Super Dziecka". Nie mogło również zabraknąć wspólnych zdjęć. To był udany i wesoły dzień.

Zapraszamy do galerii zdjęć :)Dzień Rodziny w Dream Parku Ochaby

W dniu 22 maja przedszkolaki wraz z rodzicami pojechały na wycieczkę do parku edukacji i rozrywki Dream Park Ochaby.
Dzieci zobaczyły Park miniatur oraz dinozaurów. Znajdowały się w nim najpiękniejsze budowle z całego świata. Dinozaury zaś nie tylko wydawały odgłosy, ale również mrugały oczami i poruszały kończynami, wyglądały niemal jak żywe. Przedszkolaki gimnastykowały się w parku linowym małym i dużym w zależności od wzrostu. Dzieci wraz z opiekunami mogły zobaczyć filmy w kinie 6D, ruchome fotele oraz lekkie chlapanie wodą doprowadzały niektórych wręcz do pisku, może ze strachu?? Bardzo ciekawie było również w Oceanarium prehistorycznym, gdzie można było nie tylko zobaczyć ale również usłyszeć monstrualnie wielkie stwory. Niespodzianką był atak rekina na kapsułę, w której się znajdowaliśmy i znowu ruchoma podłoga i chlapanie wodą doprowadziło wszystkich do pisków. Brrr….
Zaskakującą atrakcją okazał się również Domek do góry nogami. Wszystkim zwiedzającym oszalał błędnik, musieliśmy trzymać się poręczy i ścian żeby się nie przewrócić. W wolnym czasie dzieci korzystały jeszcze z eurobungee, kul sferycznych, placu zabaw, gier zręcznościowych oraz strzelnicy fantowej.
Niestety, czas szybko upłynął i trzeba było powoli kończyć naszą wycieczkę. O jej sukcesie może świadczyć atmosfera panująca w autokarze podczas powrotu Wszyscy wróciliśmy do domów odprężeni, dotlenieni i z miłymi wspomnieniami. To był udany dzień.


„Wierszyki, co łamią języki” 2017

„Wierszyki, co łamią języki” 2017– I MIEJSCE – JULIA FIEDOR, III MIEJSCE – LENA SINICA

Ogłaszamy, iż w konkursie recytatorsko – logopedycznym „Wierszyki, co łamią języki” nasze przedszkole reprezentowały Maja Stanik, Julia Fiedor i Lena Sinica. Nasza koleżanka z grupy „Fiołków” Julia Fiedor zdobyła I miejsce w kategorii dzieci 5 letnich. Lena Sinica zdobyła III miejsce w kategorii dzieci 6 letnich. Natomiast Maja Stanik otrzymała dyplom za udział.
Gratulujemy!

Fiołki odwiedzają bibliotekę

8 maja swoje święto obchodzą bibliotekarze i tego właśnie dnia szkolną bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z grupy Fiołki. W świat biblioteki wprowadziła nas p. Adrianna Kos, która opowiedziała dzieciom czym jest biblioteka, jak funkcjonuje, na czym polega praca bibliotekarza. Przedszkolaki zapoznały się również z zasadami wypożyczania książek oraz zaletami czytania. Rozmawialiśmy także o obchodzeniu się z książką, co robić by służyła wielu czytelnikom. Na zakończenie Fiołki dostały specjalne zadanie od p. Adrianny.
Było to dla nas bardzo miłe i pouczające spotkanie, obiecaliśmy że jeszcze odwiedzimy bibliotekę.
Wierszyki, które łamią języki

Dnia 4 maja 2017 r. w Przedszkolu w Dobieszowicach odbył się przedszkolny Konkurs Logopedyczno - Recytatorski pod hasłem „Wierszyki, co łamią języki”. Celem konkursu było promowanie pięknej, poprawnej wymowy.
Dzieci, pomimo trudnego zadania w postaci „łamiących języki” wierszy, pewnie recytowały swoje wierszyki min.: o „Huczku”, „Jamniku”, „Muszce”. Każdy przedszkolak był dobrze przygotowany, więc jury miało trudne zadanie. Po obradach ogłoszono wyniki.
Nasze przedszkole podczas konkursu w Bobrownikach 10 maja będą repreznetowały: Lena Sinica, Julia Fiedor oraz Maja Stanik.

Trzymamy kciuki!!!
Eliminacje do Gminnego Konkursu Wokalnego „Daj rękę wiosenko”

Dnia 03.04.br odbyły się w naszym przedszkolu eliminacje do Gminnego Konkursu Wokalnego „Daj rękę wiosenko”. Chętne dzieci zaprezentowały wybrany przez siebie utwór, a jury wyłoniło laureatów, którzy będą reprezentować nasze przedszkole na wyżej wymienionym konkursie 24.04. 2017r. Są to:

- w kategorii wiekowej 3 latki – Zofia Kiełtyka i Julia Jarawka
- w kategorii wiekowej 4 latki – Natalia Radgowska i Wiktoria Pytlik
- w kategorii wiekowej 5 latki – Karolina Kozieł i Mikołaj Trefon
- w kategorii wiekowej 6 latki – Laura Kasjaniuk i Paulina Owczarek.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie dzieci.


Palmy Wielkanocne

Już po raz drugi nasi przedszkolacy razem z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich oraz zespołu „Dobieszowianki” wykonywały palmy wielkanocne. Podobnie jak w zeszłym roku wydarzenie to dostarczyło dzieciom wielu niezwykłych przeżyć, dzieci miały okazję zaprezentować naszym gościom swoje umiejętności wokalne i artystyczne śpiewając wielkanocne piosenki. Pięknie wykonane i przystrojone palmy dzieci zabrały do domów by w niedzielę poświęcić je w kościele. Serdecznie dziękujemy przedstawicielkom Koła Gospodyń Wiejskich oraz zespołu „Dobieszowianki” za pomoc oraz zaangażowanie zapraszamy za rok.


Spotkanie ze stomatologiem

10.04.17 w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze stomatologiem promujące higienę jamy ustnej. Dzieci miały okazję poznać prawidłowe techniki mycia ząbków oraz sprawdzić swoją wiedzę w praktyce szorując zęby zaprzyjaźnionego dinozaura, ponadto dowiedziały się które produkty spożywcze mogą zaszkodzić ząbkom, a dzięki którym będziemy mieli piękny i zdrowy uśmiech. Poznaliśmy również dr Ząbka, który opowiedział nam legendy Zębolandii. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz odznaki. Serdecznie dziękujemy pani Marzenie Wadowskiej oraz studentkom drugiego roku higieny stomatologicznej za przeprowadzenie spotkania.


Pierwszy Dzień Wiosny

Dnia 21.03.2017r w naszym przedszkolu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.
Na tę okazję do przedszkola zawitała Pani Wiosna, w rolę, której wcieliła się p. Anna Męcik prowadząca uroczystość w grupie „Fiołki” i „Bratki”, oraz p. Roksana Chabrzyk witająca wiosnę z dziećmi z grupy „Stokrotki” „Niezapominajki”. Wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Na początek wysłuchały opowiadania M. Galicy „Chomik szuka wiosny” zapoznając się z pierwszymi jej oznakami. Dzieci dowiedziały się również o starosłowiańskich zwyczajach topienia kolorowej kukły. Miały okazję wykazać się twórczo tańcząc do piosenki P. Czajkowskiego „Taniec cukrowej wróżki”, po czym każda z grupa wraz z wychowawcą zaprezentowała wiosenną piosenkę malując przy tym „Wiosenkę”. Na zakończenie wszystkie dzieci wyszły na plac przedszkolny z pięknymi kwiatami, które przygotowały wraz ze swoimi rodzicami. Śpiewem witały wiosnę i przepędzały zimę.
W tym dniu został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszą Marzannę”. Dziękujemy serdecznie rodzicom za zaangażowanie i piękne kukły, które wraz a z kwiatami i obrazami „Wiosenki” można podziwiać na korytarzy szkolnym. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i dyplomy.

Wyróżnienia otrzymali:
1.Maja Kordala, Patryk Kordala;
1.Patryk Zarychta ;
2.Paulina Owczarek, Hanna Owczarek
2. Szymon Cyba;
3. Maja Jarawka, Julia Jarawka;
3.Martyna Kmiecińska;


"Europejski Dzień Logopedy"

W tym roku po raz pierwszy świętowaliśmy "Europejski Dzień Logopedy". Specjalnie na tę okazję "Fiołki" zaprosiły do siebie logopedę z naszej placówki – p. Annę Dzida. Pani Ania opowiedziała krótko na czym polega praca logopedy, a następnie wykonała z dziećmi ćwiczenia, które dla nich przygotowała: dmuchanie w wiatraczki, bańki, piórka itp., gimnastykę buzi i języka, a także dopasowywanie rzeczy do odpowiedniego przedmiotu (szafy lub lodówki). Na koniec pani Ania zostawiła dla przedszkolaków specjalne zadanie domowe.


ŚMIESZNY DINOZAUR

Dnia 2 marca 2017 r. został rozstrzygnięty przedszkolny konkurs pt. "Śmieszny Dinozaur". Zadaniem uczestników było stworzenie z papierowych talerzyków dinozaura. Nasze przedszkolaki wykazały się tak dużą pomysłowością oraz kreatywnością, że nauczyciele mieli nie lada problem z wytypowaniem zwycięzców.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Karolina Kozieł gr "Fiołki" oraz Tomasz Woźniak gr "Stokrotki"
II miejsce: Monika Zapotoczny gr "Stokrotki" oraz Kamil Kłys gr "Niezapominajki"
III miejsce: Nikodem Serweciński gr "Niezapominajki" oraz Wiktoria Jarząbek gr "Stokrotki"

Wyróżnienia zdobyli:
Jakub Kańtoch z gr "Fiołki"
Bartosz Gwóźdź z gr "Niezapominajki"
Jagoda Karcz z gr "Niezapominajki"
Adam Nabrdalik z gr "Bratki"
Natalia Jarzębska z gr "Bratki"
Piotr Wadowski z gr "Niezapominajki"
Lena Sinica z gr "Bratki"

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie
"Najpiękniejszy Stroik Świąteczny"

Informujemy, że Julia Kaczmarczyk oraz Jakub Kańtoch z grupy przedszkolnej "Fiołki" zdobyli wyróżnienia w szkolnym konkursie na "Najpiękniejszy Stroik Świąteczny". Gratulujemy!!!

Gratulujemy!
IV Mędzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Ogłaszamy, że w Międzygminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Cicha Noc, Święta Noc", który miał miejsce w ZSP w Dobieszowicach, nasze przedszkole w kategorii 5-6 latki reprezentowali: Paulina Owczarek oraz Mikołaj Trefon. Nasz kolega z grupy "Fiołki" – Mikołaj Trefon, otrzymał wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej.

Gratulujemy!
" DZIEŃ BABCI I DZIADKA

12 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy, bowiem Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z gr "Fiołki" przygotowały przedstawienie, dzięki któremy przenieśliśmy się do czasów, gdy dziadek i babci byli młodzi, zastanawialiśmy się wspólnie, kto kogo pierwszy pocałował – babcia dziadka czy dziadek babcie, śpiewaliśmy piosenki dobrze znane naszym gościom min. "Dozwolone od lat 18", "Wszystko mi mówie, że mnie ktoś pokochał", a także tańczyliśmy do znanych przebojów. Przedstawienie kończyło się takimi słowami:

„(...) Na zakończenie piosenkę Wam zaśpiewamy
O tym, że jeszcze długie lata spędzimy razem,
O tym, że jeszcze piękne chwile przed Wami
I na te chwile wspólnie czekamy!”

oraz piosenką Marka Grechuty "Dni, których nie znamy". Następnie przedszkolaki obdarowały babcie i dziadków własnoręcznie przygotowanymi prezentami i spędziły miłe chwile przy poczęstunku.
Był to wyjątkowy dzień dla naszej grupy, już teraz zapraszamy za rok!

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ"Zostać Aniołem"

"Wylosuj Anioła" to akcja Fundacji "Gdy liczy się czas", Jest ona zorganizowana dla dzieci przebywających na onkologii. W tę akcję może zaangażować się każdy - zarówno dorośli jak i dzieci - najważniejsze są chęci, a tych przedszkolakom z grupy "Fiołki" nie brakuje. W tak wyjątkowy czas warto pomyśleć o tych, którzy nie mają tyle szczęścia co my i zrobić coś, co wywoła choć na chwilę uśmiech na buziach najmłodszych. Mamy nadzieję, że nasze kartki sprawią radość dzieciom, które je wylosują.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆŚwięty Mikołaj odwiedza Fiołki i Bratki

6 grudnia to w kalendarzu dzień Świętego Mikołaja. Dzieci z grup przedszkolnych "Fiołki" i "Bratki" niecierpliwie czekały na tego niezwykłego gościa. W momencie, gdy już się pojawił przedszkolaki chętnie z nim rozmawiały oraz zaśpiewały specjalnie na tę okazję przygotowane piosenki. Następnie każde dziecko otrzymało prezent, a Mikołaj - jak przystało na Świętego - z cierpliwością i spokojem pozował do wielu zdjęć.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆJuż czas na pierniki! :)

"Fiołki" i "Bratki" przygotowują się już powoli do Świąt. Ważnym elementem tych przygotowań jest pieczenie i ozdabianie pierników. Przedszkolaki z najstarszych grup spotkały się dziś w sali "Bratków" własnie po to, aby udekorować upieczone przez p. Roksanę pierniczki. Było wesoło, kolorowo i oczywiście... słodko ;) Nie możemy się już doczekać kiedy zabierzemy nasze pierniki do swoich domów.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆŚwięty Mikołaj pisze list do "Fiołków"!

Dzieci z grupy "Fiołki" w ramach wykonywania zadań z Grupowego Kalendarza Adwentowego pisały niedawno listy do Św. Mikołaja, a właściwie rysowały jakie prezenty chciałyby od niego dostać. Nikt z nas nie spodziewał się jednak, że Św. Mikołaj również napisze do nas list! Oczywiście nie znaleźliśmy w nim listy prezentów, które chciałby otrzymać, ale za to poznaliśmy bardzo ciekawą historię pierwszego spotkania Św. Mikołaja i renifera Rudolfa. Bardzo się ucieszyliśmy, że to właśnie nasza grupa dostała list od tak niezwykłej osoby jaką jest Święty Mikołaj.
„Urodzinowa herbatka u Kubusia Puchatka”

25 listopada przedszkolaki obchodziły Święto Pluszowego Misia. Tego dnia wszyscy wychowankowie przedszkola przyszli ze swoimi pluszowymi maskotkami. Podczas zajęć przybliżyliśmy dzieciom historię pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich i filmowych. Dzieci zobaczyły przedstawienie pt. „Urodzinowa herbatka u Kubusia Puchatka” przygotowane przez wychowawców. Przedszkolaki brały udział w konkursach oraz w zajęciach muzyczno – ruchowych. Dzieci zachwycone zabawą, konkursami i tańcem ze swoimi pluszowymi ulubieńcami miło spędziły czas. Z okazji tego święta odbył się również konkurs na „Portret Pluszowego Misia”. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie w przedszkolu. Oto zwycięzcy:
I miejsce: Dawid Kańtoch z grupy „Stokrotki”
II miejsce: Paulina Owczarek z grupy „Bratki”
III miejsce: Patryk Zarychta z grupy „Stokrotki”

Wyróżnienia otrzymali: Julia Jarawka, Kamil Kłys, Monika Zapotoczny oraz Jakub Kańtoch. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

W drugiej części dnia bawiliśmy się na PIŻAMA PARTY. Dzieci brały udział w konkursach z nagrodami oraz otrzymały słodki poczęstunek.
Wejściówką na naszą imprezkę była obowiązkowo – piżama i miś. W takim stroju wystąpiły nie tylko dzieci, ale wychowawczynie również. Już czekamy na kolejne party!


Pasowanie na przedszkolaka

My jesteśmy przedszkolacy,
Wszyscy mili, ładni tacy.
Chcemy pięknie Was powitać,
Opowiedzieć, co tu słychać.
Teraz pora na występy
Każdy dzieciak dziś przejęty.
Mili Państwo, posłuchajcie,
Oklaskami nagradzajcie.

Tymi słowami 25 października 3 latki z grupy „Niezapominajek” oraz dzieci 4 letnie z grupy „Stokrotek”, które pierwszy rok uczęszczają do przedszkola powitały licznie zgromadzonych gości, aby przedstawić im długo przygotowywane wraz z wychowawcami Anną Łach i Kamilą Kozieł występy.
Był to wyjątkowy dzień dla dzieci, które po raz pierwszy wystąpiły w nowej roli przedszkolaka - aktora, który tańczy, śpiewa i recytuje. Całości dopełniła pani dyrektor Aneta Kocot, która "zaczarowanym" ołówkiem pasowała każdego malucha, gratulując mu i wręczając pamiątkowy dyplom. Nasi milusińscy otrzymali także medale przedszkolaka oraz „słodkie rogi” przygotowane przez rodziców.
Mali artyści spisali się na medal. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na koniec uroczystości na wszystkich czekała miła niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku zorganizowanego przez Rodziców.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆWystawa „Będzińscy Miniartyści”

8 listopada przedszkolaki z grupy „Bratki” wraz z p. Roksaną Chabrzyk przygotowały praca plastyczną na wystawę „Będzińscy Miniartyści”, której celem jest prezentowanie twórczości artystycznej dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Za wspaniałe prace dyplom otrzymały: Oliwia Tobolik, Amelia Mucha, Lena Sinica, Natalia Jarzębska, Paulina Owczarek, Maja Jarawka.
V Międzygminny Konkurs Piosenki Patriotycznej

Ogłaszamy, iż w Konkursie Pieśni Patriotycznej w Rogoźniku nasze przedszkole reprezentowali Natalia Jarzębska w kategorii 6 latek, Karolina Kozieł, Monika Zapotoczny oraz Mikołaj Trefon w kategorii 5 latków. Nasza koleżanka z grupy „Bratków” Natalia Jarzębska w swojej kategorii wiekowej zdobyła wyróżnienie. Natomiast Mikołaj Trefon w kategorii 5 latków zdobył II miejsce.

GRATULUJEMY!!!Halloween w przedszkolu

27 października z okazji Halloween, w przedszkolu w Dobieszowicach, odbył się wielki zlot czarownic, wampirów, duchów i innych potworów. Prowadziły go trzy Czarownice, których na tej imprezie nie mogło zabraknąć.
Na początku przedszkolaki wysłuchały krótkiej historii święta Halloween, a potem odpowiadały na kilka pytań zadawanych przez czarownicę.
Każde święto ma melodię przewodnią, tym razem była to piosenka o wiele mówiącym tytule "Straszna piosenka".
Czarownice przygotowały dla dzieci kilka zadań. Jednym z nich była "Mumia" – 2 dzieci z każdej grupy przedszkolnej, musiało za pomocą papieru toaletowego przemienić kolegę z grupy właśnie w mumię. Kolejne zadanie to "Taniec z miotłą". Przy dźwiękach muzyki dzieci podawały sobie miotłę z rąk do rąk, w chwili gdy muzyka ucichła, dziecko które trzymało miotłę musiało wykonać z nią straszny taniec. Następne zadanie sprawdzało kreatywność naszych przedszkolaków – z każdej grupy została wybrana 2 dzieci. Jedno dziecko trzymalo balonik, a drugie za pomocą markera rysowało na nim straszną minę. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem – tak samo jak z poprzednimi – rewelacyjnie. Kolejne zadanie polegało na tym, że każda grupa musiała wydać z siebie przerażający "Krzyk rozpaczy". Prowadzące imprezę Czarownice dawno się tak niczego nie przestraszyły! Ostatnie zadanie polegało na tym, że wszystkie dzieci tańczyły do piosenki, a gdy czarownica zatrzymała muzykę, każdy musiał zrobić jakąś straszną pozę i minę.
Wszyscy świetnie się bawiliśmy, mamy nadzieję, że za rok uda nam się znów spotkać na "Zlocie Potworów".

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆDzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek to ważne święto. Czym bowiem byłoby dzieciństwo bez naszych ulubionych bajek? We wtorek dzieci z grupy "Fiołki" znalazły w swojej sali list od Królowej Bajek, która prosiła przedszkolaki o pomoc, ponieważ zła czarownica Bambaryca wtargnęła w nocy do Królestwa Bajek i poprzekładała strony w książkach. Czarownica zostawiła przedszkolakom zadania do wykonania – był to jedyny sposób, aby przywrócić porządek w bajkowej Krainie.
Fiołki chętnie przystąpiły do wykonywania zadań. Pierwszym zadaniem było odgadniecię bajkowych zagadek – dzieci bez problemu zgadły o jakich postaciach są zagadki. Drugie zadanie polegało na odgadnięiu tytułu bajki, poprzez dopasowaniu obrazków z charakterystycznymi dla danej bajki rzeczami. W kolejnym zdaniu dzieci swobodnie tańczyły przy muzyce, a w chwili gdy muzyka została wyciszona „zamieniły” się w postać z podanej przez nauczyciela bajki.
W następnym zadaniu dzieci siedząc w kole podczas muzyki podawały sobie zatrute przez czarownicę jabłko i gdy muzyka ucichła dziecko, które trzymało jabłko zasypiało. W ostatnim zadaniu jeden przedszkolak wcielał się w role wilka z Czerwonego Kapturka i musiał złapać jak najwięcej dzieci.
Fiołki spełniły wszystkie zadania jakie przygotowała zła czarownica i dzięki temu wszystkie postaci wróciły do odpowienich bajek.


<


Fiołki otrzymują list swój pierwszy list!

Dzieci z grupy "Fiołki" podczas trwania "Tygodnia Pisania Listów" pisały wraz z wychowawczynią swój pierwszy grupowy list do dzieci z przedszkola Artystyczno-Językowego "Iskierka" w Warszawie. Przedszkolaki niecierpliwie czekały na odpowiedź i wkońcu przyszła długo wyczekiwana koperta! A w tej kopercie same miłe niespodzianki :) Oczywiście był tam list, zawierający informacje, które przybliżyły nam nieco dzieci z przedszkola "Iskierka", ich zainteresowania oraz ulubione zabawy i akcje, w których biorą udział. Poza tym znaleźliśmy tam kartkę z pozdrowieniami dla naszej grupy oraz portrety przedszkolaków narysowane przez dzieci. Był to pierwszy list jaki napisaliśmy jako grupa przedszkolna, ale na pewno nie ostatni! :)

Dyrekcja, nauczyciele przedszkola i przedszkolaki
serdecznie dziękują Rodzicom, którzy zaangażowali się
w przygotowanie uroczystości
„Pasowanie na przedszkolaka”

Przygotowanie sali i poczęstunku:
• Pan Michał Karcz
• Pani Edyta Copik
• Pani Joanna Szlęk
• Pan Wojciech Koc

Posprzątanie po uroczystości:
• Pani Agnieszka Karcz
• Pani Edyta Copik
• Pani Małgorzata i Grzegorz Piwowarczyk

Rogi dla dzieci:
• Pani Agnieszka Karcz
• Pani Sylwia Chromy

Ciasta:
• Pani Ewa Kazuła
• Pani Edyta Copik
• Pani Sandra Białek
• Pani Klaudia Antonowicz
• Pani Małgorzata Piwowarczyk
• Pani Edyta Pierzchała
• Pani Aleksandra Rabsztyn-Kłoczko
• Pani Agnieszka Karcz
• Pani Sylwia Chromy" KAPELUSZ PANI JESIENI"

Dnia 19 października miało miejsce rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Kapelusz Pani Jesieni” zorganizowanego w naszym przedszkolu. Jury w składzie pani dyrektor Aneta Kocot, pani Małgorzata Sepetowska oraz pani z Koła Gospodyń Wiejskich- pani Krystyna Poznańska, wybrały spośród nadesłanych kapeluszy te najpiękniejsze. Jako, że wybór był bardzo trudny postanowiono przyznać równorzędne miejsca:

I miejsce Emilia Tabiś- Sączów
I miejsce Julia Kaczmarczyk- Dobieszowice
II miejsce Amelia Zarębska- Rogoźnik
II miejsce Jakub Kańtoch- Dobieszowice
III miejsce Oliwia Kowalik- Dobieszowice
III miejsce Szymon Brzeski- Sączów

oraz wyróżnienia
Dominika Koźmińsk- Bobrowniki
Zofia Chyra- Sączów
Kamil Zając- Dobieszowice
Jakub Szymański- Rogoźnik

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, oraz nauczycielom za udział w naszym konkursie. Na uroczysty odbiór nagród zapraszamy 25. 10. 2016 r. o godz. 17:00 do auli ZSP w Dobieszowicach.

Organizatorzy- Anna Łach, Kamila Kozieł, Roksana Chabrzyk.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ


"Zawsze i na wszystko śmiech dobry jest!"

W pierwszy piątek października przypada wyjątkowe święto – Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki spotkały się w sali "Fiołków", gdzie zamiast pani Moniki i pani Roksany pojawiły się dwie wróżki – Śmieszka i Biedronka. Dzieci wysłuchały krótkiej bajki o ponurej krainie, w której rządził król Ponuras. Na szczęścię udało się przegonić ponurego króla, a dokonały tego – oczywiście – uśmiechnięte dzieci. Wszyscy chcemy, aby na naszych twarzach zawsze gościł uśmiech, dlatego aby pozbyć się niechcianego uczucia jakim jest złość, przedszkolaki rysowały to co je złości, a następnie zgniatały obrazek i wyrzucały go do specjalnie przygotowanego "Pudełka Złości". Dzieci miały również specjalne zadanie – musiały użyć swojej wyobraźni i przenieść się do Krainy Radości, o której czytała wróżka. Tak wyjątkowy dzień musiał mieć swoją specjalną piosenkę – wróżki wybrały utwory pt. "Śmiech uleczy Cię" oraz "Uśmiechnij się jak Smerf". Ostatnie zadanie jakie wróżki przygotowały dla dzieci polegało na tym, aby powiedzieć coś miłego osobie, która siedzi na tronie Krainy Radości. "Masz ładne oczy", "Bardzo Cię lubię", "Jesteś aniołem" to tylko niektóre z miłych rzeczy, jakie usłyszeliśmy. Na zakończenie każde dziecko otrzymało "Order Uśmiechu" oraz słodki poczęstunek.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

W czasie "Światowego Dnia Uśmiechu" został rozstrzygnięty przedszkolny konkurs plastyczny pt. "Z uśmiechem na przekór jesiennej szarudze", oto zwycięzcy:

I miejsce – Sara Lech gr Fiołki
II miejsce – Jagoda Karcz gr Niezapominajki
III miejsce – Kamil Zając gr Bratki

Wyróżnienia zdobyły:
Monika Zapotoczna gr Stokrotki
Emilia Zając gr Bratki
Wiktoria Tomanek gr Fiołki


"Chcesz być zdrowy? Jedz owoce!"

Wszystkie przedszkolaki chcą być zdrowe. Właśnie dlatego 6 października dzieci z grup "Bratki" i "Fiołki" robiły owocową sałatkę. Każdy przedszkolak przyniósł ulubione owoce, a potem wszyscy razem przystąpiliśmy do robienia zdrowej sałatki. Było przy tym wiele radości i śmiechu, a miski szybko wypełniały się kolorowymi, zdrowymi owocami. Sałatka była pyszna o czym może świadczyć fakt, że przedszkolaki zjadły ją ze smakiem, a nawet prosiły o dokładki.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ


"Kilka ciepłych słów i znaczek pocztowy czyli Tydzień Pisania Listów"

W październiku jest jeden specjalny tydzień. Jest to "Tydzień Pisania Listów". Właśnie w ramach działań związanych z tym tygodniem dzieci z grupy "Fiołki" pisały list do dzieci z przedszkola w Warszawie.
Przedszkolaki mówiły, co chcą zawrzeć w liście do nieznanych (jeszcze) kolegów i koleżanek, o czym chcą im opowiedzieć, a pani wszystkie pomysły spisała na kartkę. W kopercie oprócz listu musiało znalazło się coś specjalnego – przedszkolaki wykonały kolorową niespodziankę.
Dzieci były bardzo podekscytowane pisaniem listu, w głowach mamy już pomysły na następne listy, a teraz z niecierpliwością czekamy na odpowiedź.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ


„Zwierzaki-cudaki”

Dnia 26 września został rozstrzygnięty przedszkolny konkurs pt. „Zwierzaki-cudaki”, w którym brały udział przedszkolaki wraz z rodzicami.
Zadaniem uczestników było stworzenie z warzyw i owoców śmiesznego stworka. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Do wykorzystania jesiennych cudaków wykorzystały: kalafiora, ziemniaki, kukurydzę, ananasa, banany, seler, marchew jabłka i w ten sposób powstały przepiękne ludziki, stworki, zwierzątka i wiele innych ciekawych postaci.
Przepiękne prace zostały nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami, które zostały wręczone przez Panią Dyrektor Anetę Kocot.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Julia Kaczmarczyk z gr. „Fiołki”.
II miejsce: Magda Śniadach z gr. „Fiołki” i Laura Kasjaniuk gr. „Bratki”.
III miejsce: Piotr Wadowski z gr. „Niezapominajki” i Wiktoria Pytlik gr. „Stokrotki”.

Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie, a rodzicom za zaangażowanie i wspólną zabawę."Dzień Marzyciela" w przedszkolu


Dzień Marzyciela to święto każdego z nas. 8 września przedszkolaki z grupy "Fiołki" chodziły z głowami w chmurach, niczym bohater poznanego w tym dniu wiersza Julina Tuwima - Dyzio Marzyciel. Przedszkolaki dowiedziały się także, że nie trzeba tak dużo, aby marzenia się spełniły. Wystarczy – jak mówi piosenka Majki Jeżowskiej – mocno w nie wierzyć, myśleć o nich oraz ściskać kciuki. Dzieci zilustrowały swoje marzenia na kartkach, każdy przedszkolak opowiadał o swoim marzeniu, a następnie wszystkie obrazki zostały umieszczone na grupowym „Drzewie Marzeń”.
Życzymy wszystkim spełnienia marzeń tych dużych i tych małych :)


Serdecznie zapraszamy rodziców z dziecmi
na Dni Otwarte Przedszkola
w dniach się 30 i 31 sierpnia na godzinę 10.00
Archiwum wiadomości z lat 2016 i wcześniejszych